Логотип сайту

Де знаходиться Ленін?

Где находится Ленин?

На просте запитання, де знаходиться Ленін Володимир Ілліч, вождь світового пролетаріату (точніше сказати, його тлінне тіло), може відповісти кожен сучасний школяр: звичайно ж, в мавзолеї, який стоїть на Красній площі в місті Москві. Однак, не все так просто, як здається на перший погляд. За деякими даними, там мешкає лише частину останків великого керівника комуністів.

Виникнення ідеї

Згідно історикам-комуністам, ця думка - не ховати Леніна, а, забальзамировав, помістити його в особливий саркофаг - народилася в робітничо-селянському середовищі, у рядових членів партії більшовиків. Офіційно на з'їзді цю думку озвучив «всесоюзний староста» - Калінін. Відомо, що Троцький, як один з керівників партії, був категорично проти такого «блюзнірства», називаючи саму ідею «божевіллям». А вдова вождя Крупська писала в 1924 про те, щоб не влаштовували Леніну після смерті усіляких пам'ятників, так як він сам за життя обтяжувався цим. Надія Костянтинівна, безумовно, була категорично проти муміфікації тіла Ілліча.

Класова релігія

Нинішні історики вважають, що ідея зберегти останки вождя була придумана наступником Леніна - Сталіна. Коріння її - в бажанні мати своєрідну релігію який здобув перемогу класу робітників і селян, покликану виступити на заміну поклоніння Ісусу Христу. При цьому, класова релігія позиціонувала себе як якийсь язичницький культ: об'єкт поклоніння - мумія обожненого лідера, верховний жрець - генеральний секретар партії більшовиків. «Мощів» вождя надавалося особливе значення: їм повинні були поклонятися маси. Так, Бухарін (один з ідеологів революції) написав в одному з листів про іконах вождів і мощі Ілліча. А Сталін говорив у зв'язку з цим про символі віри для класу - марксизмі.

Мавзолей сьогодні

Як би те ні було, приміщення для муміфікованого тіла Леніна було побудовано (до речі, з 1953 по 1961 рік мавзолей називався також ім'ям Леніна-Сталіна, в ньому знаходилося тіло ще одного вождя) у 1924 році, після смерті керівника. На початку мавзолей - дерев'яний, потім - гранітний. Сам саркофаг знаходиться нижче рівня площі, що відповідає, як виправдовуються ідеологи муміфікації, християнським традиціям. Сам же задум створення споруди несе в собі ознаки набагато більш древніх ритуалів: звичаї бальзамування побутували ще в Стародавньому Єгипті. Пам'ятник архітектури схожий по своїй формі вавилонський зіккурат. Там і донині лежать тлінні останки тіла Володимира Ілліча (за деякими даними - лише частина: череп, деякі кістки, всього десять відсотків, все інше замінено майстерними майстрами бальзамування). Ходять також чутки, частково підтверджені документально, що прах вождя вже перепохований поруч з дружиною і з сестрою вождя. Чи вірно це? І чи варто займатися перенесенням останків Леніна? Так один із сучасних лідерів Росії Путін сказав про те, що російський народ сам вирішить, як з цим бути. Історія не терпить суєти.

Про те, якою людиною був вождь, читайте в нашій статті Якої був Ленін.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту