Логотип сайту

Хто такі ангели?

Кто такие ангелы?

Більшість людей на Землі вірять в існування ангелів. У них, як не дивно, часто вірять навіть ті, хто не визнає існування Вищих Сил. Згадка про ангелів можна знайти практично в кожній релігії і культурі, і, що найцікавіше, опису ангелів в різні епохи багато в чому сходяться. Традиційно ангел зображується як якесь духовне істота, схожа на людину, з крилами за спиною.

Проте в кожній релігії по-своєму тлумачать поняття, висвітлює нам, хто такі ангели.

Індуїзм

Індуїзм - одна з найстаріших світових релігій, що збереглася до наших часів. Крім того, це одна з небагатьох давніх релігій, про яку залишилися якісь письмові згадки. Деяким з цих писань вже більше 6000 років. В Індуїзмі крім основних богів згадується також велика кількість менш значимих богів, званих «деви».

Слово «дева» буквально перекладається як «сяючий». Вважалося, що вони живуть в астралі - вищій формі реальності. Деви були людськими покровителями. Незважаючи на те, що природа їх була суто духовної, вони могли іноді приймати людський вигляд. Деви переносили різні послання і супроводжували людей на шляху їх духовного розвитку. Вони також супроводжували душу людини в її останній шлях.

Стародавня Греція

Давньогрецький філософ Аристотель вірив в існування ангелів-хранителів - безсмертних істот, які відповідають за порядок і цілісність світобудови. Згідно з ідеями неоплатонізму, нарівні з такими вищими створіннями існували і менш значущі ангели. Назва походить від грецького слова angelos, що означає «посланець». Такі істоти повинні були передавати людям повідомлення, але ніяк не впливали на їхні долі.

Зороастризм

Давня релігія зороастризм зародилася приблизно за тисячу років до н. е. на території Персії (сучасна територія Ірану). Послідовники цієї релігії вірили в існування «фраваши» - створінь світу, наділених божественною енергією. Відповідно до вчення зороастризму, у кожної людини є принаймні один фраваши, який виконує роль ангела-хранителя.

Християнство

У всі гілки християнства ідея існування ангелів була привнесена з Єврейського Священного Писання. Надалі згадка про ангелів з'явилося і в Новому Завіті - ангели сповіщали про прихід Ісуса Христа. В Євангеліях Діві Марії ангел, який несе послання їй про те, що незабаром у неї з'явиться дитина, а Йосифові ангел повідомляє, що Ісус є Сином Божим. Крім того, ангели сповіщають про народження Христа пастухам в полі.

Іслам

Про ангелів неодноразово згадується в Корані і в Хадисі (переказі про словах і діях пророка Мухаммада). Згідно з ученням ісламу, ангели - посланці Божі. На відміну від людей, у них немає свободи вибору - вони зобов'язані за велінням Аллаха виступати в якості посланців, відчувати людей, записувати їх вчинки, охороняти і навіть вирішувати, кому жити, а кому пора вмирати. Вони охороняють ворота Раю і Пекла, несуть трон Аллаха, а також допомагають віруючим у війнах, угодних Аллаху. Одним із стовпів віри в Ісламі є прийняття факту існування ангелів.

Багаї

Згідно з вченням монотеїстичної релігії Бахаї ангели є людям в підтвердження існування небесного всемогутнього Бога в якості своєрідної божественної благодаті. Це «благословенні істоти», які перейшли з цього світу в інший, позбавилися від кайданів власного «я» і придбали відповідні ангельські риси.

Це лише невелика частина існуючих уявлень про ангелів в різних релігіях. Іноді їх називають «духовними наставниками», іноді - «ангелами-охоронцями». Використання терміна «ангел» тяжіє до іудео-християнських коренів. Однак незалежно від того, як їх називають, більшість людей в сучасному світі приймають на віру факт їх існування.

Вам також буде цікава стаття Як намалювати ангела.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту