Логотип сайту

Що таке релевантність?

Что такое релевантность?

Сьогодні в епоху Інтернет-технологій все більше нових слів і понять входить в наше життя. Дуже багато з них мають іноземне походження. Найчастіше ми навіть не розуміємо до кінця, про що йдеться насправді. Одне з таких понять - релевантність. У статті детально розберемося, що таке релевантність.

Поняття релевантності

Слово релевантність походить від латинського слова "relevo" - піднімаю. Класичне роз'яснення поняття релевантності - це міра відповідності отриманого результату бажаного.

Якщо ж розглядати сферу Інтернет-технологій, то виходить, що релевантність - це відповідність інформації, знайденої в Інтернеті, запиту користувача. При пошуку в мережі важливі два компоненти: повнота і точність. Під повнотою мається на увазі відповідність запиту результату (тобто під час пошуку не втрачено ні один із затребуваних елементів). Точність - виключення всього зайвого з пошуку.

В якості прикладу можна навести наступне. Наприклад, ви шукайте в Інтернеті «дитяче автомобільне крісло». Вводите відповідний запит в пошуковик, і він видає список сайтів, які займаються саме дитячими автомобільними кріслами. Це і є висока релевантність відповіді. Якщо ж пошуковик запропонує вам купити подушку, то це вже зовсім низька релевантність.

Варто відзначити, що релевантність - це дуже важливий параметр для успішного просування Інтернет-сайтів.

Більше нових слів можна знайти в розділі Визначення.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту