Логотип сайту

Як прийняти будинок?

Как принять дом?

Щоб стати власником будинку, котеджу, дачі, земельної ділянки і будь-який інший нерухомості, вам доведеться взяти участь в процесі реєстрації власності. У даній статті ми детально розглянемо, як саме відбувається процес оформлення будинку у власність.

Документи для оформлення будинку

До безпосереднього оформлення документів можна приступати, коли ви точно визначилися, який саме будинок хочете придбати. Поради на цю тему ви можете знайти в статті - Як вибрати будинок.

У земельному законодавстві обумовлено велика кількість нюансів, в залежності від яких, набір документів і процедура оформлення права власності на будинок можуть змінюватися. Але, так чи інакше, можна розглянути найбільш типову ситуацію. Ви хочете придбати деяку ділянку землі, на якому вже стоїть будинок (дачний або садовий, наприклад). Для цього вам необхідно буде зібрати певний пакет документів. У нього входить:

 • документ, який встановлює право власності на земельну ділянку;
 • документ, який підтверджує факт будівництва будинку і містить опис будови (якщо мова йде про садовій або дачному будинку, то, як правило, це декларація, яка складається власником самостійно, в іншому випадку будова має пройти технічний кадастровий облік, після якого ви отримаєте кадастровий паспорт);
 • заяву;
 • квитанція, яка свідчить про оплату державного мита;
 • паспорт або, якщо це необхідно, довіреність на заявника.
 • Як прописано в п. 5 ст. 25.3 ФЗ про реєстрації прав, у вас не повинні запитувати додаткові документи, які, наприклад, підтверджують викладене заявником опис будинку.

  Підготувавши вище зазначений пакет документів, ви можете звертатися до територіального підрозділу або установа Росреестра. Морально приготуйтеся до того, що оформлення права власності може зайняти певну кількість часу.

  Якщо у вас залишилися якісь питання, то ви можете звернутися до ще однієї статті нашого сайту, відповідає на питання - Як зареєструвати будинок.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту