Логотип сайту

Як міряти базальну температуру?

Как мерить базальную температуру?

Дивіться відео

Як міряти базальну температуру?

Базальна температура являє собою температуру тіла у спокої, яка вимірюється після сну. Вимірювати температуру необхідно для того, щоб дізнатися, як працюють яєчники, які негативні гормональні зміни присутні в організмі жінки і знаходиться вона в положенні. Крім того, визначають базальну температуру для складання графіка, за яким можна визначати фази менструального циклу, передбачати дні, в які існує високий шанс зачаття, а також планувати стать майбутнього малюка.

Міряти базальну температуру необхідно правильно, оскільки тільки тоді можна буде отримати точні дані і правильно визначити стан організму. При цьому необхідно пам'ятати, що отримані показники не є приводом для самодіагностики і самолікування. Розшифровкою даних повинен займатися виключно досвідчений лікар-гінеколог.

Правила вимірювання базальної температури

Щоб отримати вірні показники, необхідно дотримувати наступні правила при вимірюванні базальної температури:

 • Для отримання повної картини стану здоров'я жінки необхідно робити вимірювання базальної температури починаючи з першого дня менструації.
 • Проводити таку процедуру потрібно виключно вранці. Не можна перед вимірюванням температури вставати з ліжка і проявляти фізичну активність. Навіть збивати градусник до потрібної позначки необхідно заздалегідь, тобто напередодні ввечері, або з сторонньою допомогою.
 • Вимірювати температуру потрібно кожен день в один і той же час. Так, наприклад, якщо ви прокидаєтеся вранці в будні дні 7 годин, то і у вихідні потрібно вставати в цей же час. Тільки так можна буде провести точні вимірювання.
 • Для вимірювання базальної температури потрібно використовувати завжди один і той же градусник. Він може бути ртутним або цифровим.
 • Відразу ж записуйте отримані дані після вимірювання базальної температури. Обов'язково робіть помітки, які могли вплинути на її показники днем раніше: стрес, статевий акт, підвищене фізичне навантаження, переліт, прийом алкоголю, запальні захворювання, вживання ліків і так далі.
 • Також необхідно дотримуватись і ряд інших рекомендацій. З ними ви можете ознайомитися в нашій статті Як вимірювати базальну температуру.

  Методи вимірювання базальної температури

  На сьогоднішній день існує три способи, що дозволяють виміряти базальну температуру:

 • Оральний. Візьміть градусник, покладіть його під язик, а потім зімкніть губи. Тримайте його таким чином протягом 5 хвилин. Якщо ж ви використовуєте цифровий термометр, то буде досить 60-90 секунд.Базальная температура
 • Вагінальний. Візьміть чистий градусник і введіть його в піхву на половину довжини. Зверніть увагу, що в ході цього не рекомендується використовувати які-небудь мастильні засоби. Тримати його потрібно протягом 3 хвилин, якщо у вас ртутний градусник і 50 секунд при використанні цифрового приладу.
 • Ректальний. Градусник змастіть невеликою кількістю вазеліну. Потім введіть його в анальний отвір на половину довжини. Тримайте його 3 хвилини (ртутний градусник) або 60 секунд (цифровий термометр).
 • Виймати градусник завжди необхідно за верхню частину. Не можна охоплювати її повністю рукою, оскільки це приведе до похибки у вимірюваннях. В результаті правильно визначити базальну температуру у вас не вийде.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту