Логотип сайту

Як включити фари?

Как включить фары?

Дивіться відео

Як включити фари?

Новачки, які отримали права, а іноді і досвідчені водії не завжди знають, як включити фари у щойно придбаному авто. І якщо з фарами ближнього світла та габаритними вогнями, які, так чи інакше, використовуються на курсах водіння, справи йдуть ще більш-менш, то ось з фарами дальнього світла і протитуманними фарами проблеми у водіїв виникають досить часто. Пропонуємо кілька корисних порад нижче.

Як включити протитуманні фари

По-перше, необхідно знати, що протитуманні фари (ВТФ) є далеко не в кожному автомобілі. Якщо вони присутні, то зазначимо, що основних способів включення противотуманок два. У деяких марках машин ВТФ включаються за допомогою повороту спеціального важеля на одній з перемикачів праворуч або ліворуч від керма. Якщо важіль перебуває в положенні «on», то при включенні габаритних вогнів або габаритів з ближнім світлом автоматично включаться і ПТФ.

Також бувають випадки, коли ВТФ включаються кнопкою на приладовій панелі. Крім того, не забувайте, що крім передніх ВТФ, існують також і задні протитуманки, які в більшості випадків включаються кнопкою, розташованої на приладовій панелі праворуч від керма.

Як включити ближні, дальні фари та габаритні вогні

Важіль включення фар ближнього і дальнього світла зазвичай знаходиться на кермі зліва - за допомогою цього важеля можна не тільки управляти зовнішнім освітленням автомобіля, але і включати покажчики повороту («поворотники»). Фари ближнього світла включаються шляхом повороту перемикача на кінці важеля в крайнє положення, на яке також вказує і відповідний символ на перемикачі.

Ну а габаритні вогні займають проміжне положення між крайніми відмітками вимкнених і включених фар ближнього світла. Тобто, повернувши перемикач один раз, ви включите саме габарити, а після другого повороту - вже та фари ближнього світла.

З дальнім світлом справа йде також досить просто. В залежності від марки машини він може включатися як відтягуванням важеля перемикача від себе, так і потягуванням на себе (при включенні ви побачите синій значок на приладовій панелі). При цьому, якщо ви хочете тільки моргнути дальнім світлом, подаючи сигнал фарами іншим водіям, потрібно лише на короткий час натиснути на важіль у протилежний від включення бік. Тобто, якщо дальнє світло включається шляхом відтягування, то для сигналу фарами потрібно просто швидко потягнути важіль на себе і відпустити, щоб він повернувся у вихідне положення.

Взагалі ж, перед тим, як сісти за кермо, бажано прочитати інструкцію по експлуатації вашого автомобіля, яка відповість практично на всі виникаючі питання по будь-яких аспектах водіння.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту