Логотип сайту

Як плести килимки?

Как вязать коврики?

Дивіться відео

Як плести килимки?

На сьогоднішній день предмети інтер'єру, виконані власноруч або в вінтажному стилі, вважаються неймовірно модними. Тому, якщо ви навчитеся, наприклад, в'язати килимки, ви не тільки зможете своїми руками зробити яку-небудь симпатичну штучку, але і прикрасите власний будинок модним аксесуаром.

Килимок з ганчірок

Такі килимки ще називаються бабусиними, тому що зазвичай, бабусі раніше в'язали гачком подібні круглі килимки з непотрібних ганчірок. В'язання такого килимка відбувається за досить зрозумілою схемою і без використання якихось надскладних технологій:

 • Перше, що слід зробити - це підготовка матеріалу для майбутнього килимка з тканини. Для цього нарізаємо непотрібні речі на смужки шириною близько 3-х сантиметрів. Всі отримані клапті пов'язуємо послідовно в одну довгу мотузку і сматываем її в клубок. Послідовність кольорів і матеріалів у клубку може бути абсолютно довільною. Для роботи вибираємо гачок, який в два рази буде перевищувати товщину вийшла нитки.
 • Приступаючи безпосередньо до в'язання, робимо на кінці нашої нитки петельку, а з неї вже вывязываем 6 повітряних петель.
 • Отримані петлі з'єднуємо в коло за допомогою полустолбика.
 • Тепер пров'язуємо одну повітряну петлю, щоб піднятися на наступний ряд і в'яжемо коло стовпчиками з накидом. Одну повітряну петлю для підйому робимо на початку кожного ряду, а завершуємо ряди з'єднанням полустолбиком, тоді килимок вийде рівним.
 • Наступний ряд в'яжемо в кожну петлю по два стовпчики без накиду.
 • Тепер ділимо коло на 6 частин і в останню петлю кожної з частин додаємо 1 стовпчик з накидом.
 • Далі чергуємо 5 і 6 крок даній інструкції до кінця вироби.
 • Проробивши всі вищеописані кроки, ви отримаєте круглий килимок з ганчірок. Його розмір залежить від ваших власних побажань. Найголовніше - намагатися в'язати рівно і акуратно. Майте на увазі, що якщо спочатку у вас було дуже багато різношерстої тканини, з якої ви зробили клаптики, то і килимок вийде досить строкатим. При цьому ви цілком можете зв'язати однотонний килимок або підібрати тканини таким чином, щоб вони добре гармоніювали один з одним. Ще одну інструкцію з в'язання килимків гачком ви зможете знайти в нашій статті - Як зв'язати килимок гачком.

  Крім представленого варіанта килимки можна в'язати не тільки з допомогою гачка, але і на спицях. Для цього можна взяти одну з схем або просто обмежитися самими елементарними способами в'язання такими, як чергування рядів лицьових і виворітних петель або гумка.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту