Логотип сайту

Що таке лишай?

Что такое лишай?

Досить часто можна почути, як необізнані у медицині люди, ледь побачивши на шкірі тварини або людини які-небудь виразки або висипання, поспішають попередити який іде поряд дитини: «Не підходь до нього, він же лишайный, ти можеш від нього заразитися!». Такі заяви в корені невірні, тому що, по-перше, не всі висипання на шкірі це обов'язково лишай, а по-друге, не всі лишаї заразні.

Давайте разом спробуємо розібратися в цьому складному питанні і для початку з'ясуємо, що таке лишай з медичної, а не обивательської точки зору.

Лишай - що ж це таке?

Лишай - загальна назва шкірних хвороб різної етіології. В єдину групу ці хвороби об'єднують схожі симптоми - зміна пігментації ділянок шкіри; висипання у вигляді дрібних вузликів різного кольору; свербіж і лущення в місцях, де є висипання. В залежності від зовнішніх проявів хвороби, місця висипань, а головне - від того, чим саме було викликане дане захворювання (вірусом, грибком або збоєм в роботі імунної системи), медики розрізняють наступні види лишаю, якими може хворіти людина:

 • Висівкоподібний;
 • Стригучий;
 • Оперізувальний;
 • Лускатий;
 • Рожевий.
 • Висівкоподібний лишай

  Висівкоподібний, або, як його ще інакше називають, різнобарвний лишай, визнаний незаразних, так як його збудник - дріжджеподібний гриб - відноситься до тієї групи дріжджів, які постійно присутні на шкірі будь-якої людини.

  Основний симптом цього виду позбавляючи - маленькі, чітко окреслені червонувато-коричневі плями на шкірі, які не засмагають на сонці. Плями ці зазвичай розташовуються в області спини, шиї і пахв. Уражена грибком шкіра характерним чином лущиться, її лусочки зовні схожі на висівки, за що цей вид лишаю і отримав назву «висівкоподібний».

  Дріжджовий гриб, що викликає цей лишай, найбільш активно розмножується у вологому і жаркому повітрі, тому часто висівкоподібному позбавляємо хворіють люди, які відпочивають на морських курортах.

  Лікують висівкоподібний лишай протигрибковими препаратами місцевого застосування (мазями, кремами, шампунями), в особливо важких випадках додатково призначають який-небудь системний антимикотик (наприклад, "Флуконазол").

  Стригучий лишай

  Цей вид позбавляючи теж має грибкове походження, зазвичай його викликають гриби трифитоны, з-за чого стригучий лишай ще називають трихофітія. Найчастіше стригучим лишаєм хворіють домашні тварини - кішки або собаки, а також діти будь-якого віку. Цей вид позбавляючи дійсно дуже заразний - захворіти нею можна після безпосереднього контакту з хворою людиною або твариною, а також через заражені грибком предмети. Головний симптом стригучого лишаю - сильно сверблячі, рожеві кільцеподібні плями на шкірі тіла і круглі, завбільшки з монету, а часом і більше, пролысины на голові (грибок вражає волосся, в результаті чого вони обламуються під корінь). Лікують стригучий лишай протигрибковими препаратами, такими як «Кетоконазол», «Тербінафін» або «Мікосептін».

  Оперізуючий лишай

  Цей вид позбавляючи має вірусне походження. Збудник даного виду позбавляючи - вірус вітряної віспи, який належить до родини герпесвірусів. Для цього захворювання характерні сильні невралгічні болі, що виникають по ходу нервових стовпів, і подальші односторонні висипання на шкірі, з тих же місцях. Висипання мають вигляд папул, які швидко перетворюються у везикули - пухирці, наповнені серозною рідиною. Для лікування оперізувального лишаю застосовують противогерпетические препарати (наприклад, «Ацикловір») і знеболюючі засоби (наприклад, Кетопрофен).

  Рожевий лишай

  Рожевий лишай незаразен. Його походження достеменно не встановлено, багато лікарів вважають, що причиною виникнення цього позбавляючи є алергічна реакція організму на якусь вірусну інфекцію. Специфічного лікування рожевого лишаю поки немає. Як правило, з часом він проходить сам по собі.

  Інші відомості про причини виникнення і методи лікування різних видів позбавляючи ви можете знайти в статтях:

 • Від чого з'являється лишай
 • Як лікувати лишай у людини
 • Як виглядає лишай
 • Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту