Логотип сайту

Що може зупинити слона?

Что может остановить слона?

Коли людина бачить слона, йому здається, що це безстрашне тварина, яку неможливо зупинити. Проте є на землі істоти, яким під силу це зробити. Нижче можна буде дізнатися, що може зупинити слона.

Яка тварина може зупинити слона

На землі немає істоти, у якого відсутнє почуття страху, слон не є винятком. Він також боїться деяких істот, але часто їм приписують зовсім необґрунтовані страхи.

Боїться слон мишей?

Прийнято вважати, що слона може зупинити миша. Довгий час цей факт вважався незаперечним. На підтвердження цього наводилися історії, коли миша з'їдала бивні у тварини, забиралася в хобот, і слон помирав від удушення. Однак вченими були проведені дослідження, і вдалося довести, що слон не боїться мишей. В купі слонячого гною була захована миша, але слон, помітивши її, лише здивувався і відійшов убік. Експеримент повторювали кілька разів, а результат був однаковим. Слони при вигляді миші воліли триматися від неї осторонь, але вони не відчували страху при вигляді цього гризуна.

Така поведінка доводить, що гіганти не бояться мишей, а просто проявляють свою природну обережність. Слони воліють триматися якомога далі від невідомих і незрозумілих істот, але паніки вони у них не викликають. Даний міф вважається правдивим тільки частково. Якщо переглянути експерименти інших учених, то в них описані випадки, коли слони не тільки не відійшли в сторону, а навпаки, топтали гризунів. Це доводить, що тварини не відчувають страху перед мишами.

Слони бояться бджіл

У деяких джерелах можна прочитати, що слони бояться бджіл. Це твердження є вірним. Були проведені зоологічні дослідження, які підтвердили цей факт. Більш того, тільки почувши бджолиний рій, тварини кидалися навтьоки. Також було помічено, що слони оминають стороною кущі з вуликами, з цієї причини гіганти навіть змінюють звичні їм шляхи міграції. Така поведінка цих тварин можна пояснити тим, що в Африки медоносні бджоли ведуть себе дуже агресивно. Вони кусають не стільки слонів, але і багатьох інших тварин.

Для слонів навіть укус бджіл дуже неприємна, адже шкіра опухає, починає кровоточити. У підсумку така пухлина дуже довго проходить, так як ніхто не може надати їм допомогу.

Тим, що слони бояться бджіл, часто користуються дресирувальники, змушуючи тварин робити те, що їм потрібно. Адже у цих ссавців дуже хороша пам'ять, якщо їх один раз вкусить оса, воно буде пам'ятати про це все своє життя. Таким чином, дресирувальникові потрібно, щоб оса лише раз вжалила тварина, щоб потім за допомогою записаного звуку роя комах маніпулювати слоном.

Змії

Багато людей дивуються, коли їм кажуть, що слони бояться змій. Адже їхня отрута не страшний цим тваринам. Але, між тим, в Ефіопії водяться величезні змії, до тридцяти кроків завдовжки. У них немає назви, але в народі їх звуть самогубцями. Змія вистежує слона, заповзає на високе дерево і звисає вниз, зачепившись хвостом за гілку. Коли тварина наблизиться, змія кидається йому в очі, вириває їх і душить ссавець.

Даний міф ніхто не спростував і не підтвердив, тому багато ставляться до нього скептично. Однак помічено, що якщо слон бачить змій, він починає топтати їх: під вагою 6 тонн будь-земноводна просто перестане існувати.

Носоріг

Є думка, що слони бояться носорогів, оскільки вони розпорюють гігантам черево, підбираючись непомітно. Можливо, таке і мало місце бути, але вчені не можуть підтвердити даний факт і відносять його до міфів. Носорогам і слонам нічого ділити; вони є ссавцями, які цілком можуть співіснувати поруч.

Слон - обережна тварина

Слон, незважаючи на свої розміри, дуже острожное тварина, яка дивиться на будь-яке нове істота з побоюванням. З цієї причини його може налякати навіть щур, так як вона поводиться галасливо, а до шелестіння гіганти ставляться вкрай негативно. Адже в кущах може перебувати лев, який представляє для слонів небезпека.

Слони живуть стадами, якщо вони відчують небезпеку, то може початися паніка. А в такому стані тварини дуже небезпечні, вони топчуть все навколо, намагаючись позбутися свого ворога. У цьому випадку гіганта вже неможливо буде нічим зупинити, залишиться тільки чекати, поки він заспокоїться самостійно і стане знову доброзичливим.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту