Логотип сайту

Що робить проксі-сервер?

Что делает прокси-сервер?

Проксі-сервер - це спеціальна служба в комп'ютерних мережах, яка дає можливість користувачам (клієнтам) виконувати непрямі запити до іншим мережевим службам. Першим ділом клієнт здійснює підключення до проксі-сервера з обігом отримати доступ до ресурсу, який розташований на іншому сервері, після чого проксі-сервер починає процес підключення або виводить результат з кеша (якщо такий проксі-сервера є). У цій статті детальніше розповімо про те, навіщо потрібен проксі-сервер і що він робить.

Навіщо потрібен проксі-сервер?

Проксі-сервер вирішує масу важливих для інтернет-користувача завдань, причому, вони пов'язані не тільки з комфортним доступом в мережу, але і широкими можливостями захисту і обмежень доступу. Ось найбільш значні з них:

 • Забезпечення користувача доступом у глобальну мережу.
 • Кешування даних - збереження раз сторінок запитуваних в кеші для більш швидкого доступу до них.
 • Стиснення даних - проксі-сервер видає інформацію для користувача в стислому вигляді, що дозволяє економити трафік і час на завантаження, особливо актуальна дана можливість для користувачів мобільного інтернету.
 • Захист мережі - проксі-сервер захищає локальну мережу від зовнішнього доступу. Є можливість такої організації доступу, коли ПК локальної мережі мають вихід в зовнішню мережу, а зовнішні комп'ютери до локальної мережі доступу не мають.
 • Обмеження доступу - проксі-сервер дозволяє заборонити доступ до певних ресурсів. Дана опція може використовуватися для фільтрації ресурсів доступу на дитячому комп'ютері. Крім сайтів, фільтр можна встановити також на рекламу, віруси і т. п.
 • Анонимизация - приховування відомостей про джерелі запиту користувача. При цьому важливо відзначити, що проксі-сервер може не тільки приховувати інформацію про клієнта, але і навмисно спотворювати її при відповідній настройці.
 • Обхід обмежень - проксі-сервер дозволяє отримувати доступ до деяких ресурсів, до яких доступ, наприклад, для даної географічної зони, заборонений. Наприклад, уявіть, що російським користувачам заборонили примусово доступ до відомого ресурсу Луркоморье. Щоб обійти це обмеження, в настройках браузера необхідно встановити, скажімо, австралійський проксі-сервер. Адреси проксі-серверів можна у вільному доступі знайти в мережі.
 • Як працює проксі-сервер?

  Спочатку проксі-сервер знаходиться в режимі очікування запиту, цей режим називається 8080. Як тільки проксі отримує запит, створюється і аналізується потік даних для його обробки.

  Якщо користувальницький запит вимагає винести документ, який раніше вже було запрошено і збережено в кеші, проксі-сервер звертається до кешу і надсилає користувачеві у відповідь на запит його вміст. Як правило, запити, що стосуються вилучення файлів з кеша, обробляються швидше всього.

  Якщо ж файлу в кеші немає або користувач вказав у запиті заборона на вилучення файлів з кеша, проксі посилає запит віддаленого сервера або іншого проксі-сервера, чекає відповіді та передає його користувачеві.

  Таким чином, проксі-сервер грає і роль сервера, і роль клієнта, оскільки може як приймати запити від клієнтів (режим сервера), так і встановлювати зв'язок з іншими серверами (режим клієнта).

  Читайте також:

 • Як використовувати проксі
 • Як налаштувати анонімний проксі-сервер
 • Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту