Логотип сайту

Якою буває роса?

Какой бывает роса?

Навіть діти знають, що росою прийнято називати найдрібніші частинки вологи, які збираються в маленькі краплі й осідають на рослинах, траві або ж ґрунті. Роса утворюється рано вранці або ввечері з настанням прохолоди.

Далі ми розглянемо, яким буває роса, поговоримо про різних видах роси.

Роса на рослинах

Роса утворюється при вологому повітрі. Щоб волога, що міститься в ньому, перетворилася в найдрібніші частинки води і осіла на рослинах, температура повітря повинна дійти до такої позначки, яка називається "точкою роси". В основі процесу утворення роси лежить конденсація: повітря охолоджується, а водяна пара конденсується і перетворюється в краплі води, які осідають на землі. Саме так утворюється ранкова і весняна роса.

Помилкова роса

Однак росою можуть називати не тільки накопичені частки вологи, але і грибкове захворювання рослин. До такої роси відноситься так звана борошниста роса. Вона утворюється завдяки розмноженню спір міцелію, який виникає на поверхні рослин у вигляді білого нальоту. Після дозрівання спор грибка утворюються дрібні краплі вологи. Міцелій здатний захоплювати не тільки рослини, але і їх плоди. Ці грибкові спори дуже небезпечні для сільського господарства і здатні викликати загнивання врожаю. З міцелієм борються з допомогою хлориду міді, мідного купоросу і різних видів добрив.

До захворювань рослин також відносять оїдіум. Дане захворювання також являє собою наліт білого кольору. Як правило, оїдіум вражає плоди рослин, наприклад, виноград.

Слід зазначити, що роса також може бути отруйною і використовуватися багатьма рослинами як зброю. Слід зробити застереження, що мова йде про м'ясоїдних рослинах. До таких належить, наприклад, росичка. Ця квітка покритий спеціальним клейкою речовиною, яке зовні схоже на росу. Речовини, які містяться в цій помилковій роси, здатні залучити комах, так як володіють атрактивний дією. Торкнувшись її, комаха потрапляє в дуже небезпечну пастку: ферменти, які містяться в рідині, що виробляється росичкою, починають в буквальному сенсі розкладати комаха, клейка субстанція не дає комасі вибратися, і вона швидко гине.

Технічна роса

Часто за росу беруть дрібні краплини вологи, які осідають на вікнах або різних поверхнях. Однак у науці це явище прийнято вважати звичайною конденсацією повітря. У кондиціонерах накопичену вологу прийнято називати конденсатом, хоча механізм її утворення в точності збігається з тим, при якому утворюється звичайна ранкова роса. Варто обмовитися, що по суті своїй росою може бути не тільки вода, але і частинки іншої рідини. Наприклад, в лабораторіях в результаті експериментів з азотом часто утворюється конденсат, який представляє собою найдрібніші частинки азоту. Конденсуватися можуть також різні холодоагенти, утворюючи технічну росу.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту