Логотип сайту

Як рахувати гроші?

Как считать деньги?

Дивіться відео

Як рахувати гроші?

Бувають ситуації, коли вам потрібно швидко і точно перерахувати гроші. Наприклад, ви отримали велику суму грошей у банку або ж просто отримуєте решту з великої купюри в магазині. Вважати потрібно на місці, оскільки потім пред'явити претензії, що вам недодали грошей, ви вже не зможете.

Методи підрахунку купюр

Ось кілька простих, але ефективних способів підрахунку, якими ви зможете легко скористатися при необхідності. Ви будете знати, як рахувати гроші, не витрачаючи багато часу:

 • Підрахунок віялом. Для цього розкладіть гроші великим віялом у себе в руці або на столі. Важливо, щоб купюри не злипалися і були досить новими, інакше процес ускладниться. Розкладіть віяло так, щоб куточки купюр було видно. Загинайте кілька куточків (5-10), тим самим вони опустяться вниз і утворюють вже нижній віяло. Якщо всі банкноти одного номіналу, підрахунок робиться дуже швидко. Це ефективний спосіб швидко рахувати гроші, не збиваючись при цьому.
 • Штучне отсчитывание. В нашій країні більшість людей використовує саме цей спосіб, укладаючи стопку грошей в ліву руку, притримуючи її долонею і мізинцем. З допомогою великого пальця лівої руки відсувають по черзі банкноти і переміщують у праву руку. Кількість купюр перераховують вголос чи подумки. Використовуйте тактику уповільнення на кожній десятій купюрі - 10, 20, 30. Це найбільш поширений спосіб того, як правильно рахувати гроші, не плутаючись при цьому у розрахунках.
 • Якщо ви вважаєте будинку, розкладіть гроші в стопки на столі. Особливо такий спосіб зручний, коли купюр багато і вони різного номіналу.
 • Як швидко порахувати гроші в розумі?

  Нерідко виникають ситуації, коли необхідно помножити суму на якийсь кратне число, але це досить важко зробити в розумі. В такому випадку допоможе множення цього числа до круглого (10, 20 і т. д.) і подальший його поділ на коефіцієнт.

  Використовуйте просту формулу:

 • (A*B) = (A*2B) / 2, де
 • A - будь-яке число;
 • B - 5, 25, 50, 125.
 • Приклад:

 • 12*5 = (12*10) / 2 = 120 : 2 = 60.
 • Додавання і віднімання натуральних чисел

  Ми не завжди працюємо з круглими цифрами в грошових питаннях, а адже це суттєво полегшило б життя, так як простіше додавати до круглої суми і робити з неї віднімання, а не рахувати з нерівні числа. Для цього існує дві цікаві математичні хитрощі.

 • Додавання: якщо ви збільшите один доданок на кілька одиниць, а друге на аналогічну кількість одиниць зменшіть, тоді сума залишиться незмінною.
 • Наприклад: 234 456 = (234 6) (456 - 6) = 690

 • Віднімання: згідно з цим методом до чисел додається або віднімається однакову кількість одиниць, і різниця не змінюється.
 • Наприклад: 567 - 246 = (567 3) - (246 3) = 570 - 249 = 321

  Як вирахувати знижку?

  Ви прийшли в магазин і побачили, що на потрібний вам товар діє знижка, але ніяк не можете зрозуміти, у скільки ж вам така покупка обійдеться. Ось простий спосіб підрахунку вартості з урахуванням знижки.

  Припустимо, знижка становить 25%. Ми можемо прийняти за 100% за одиницю. Таким чином наші 25% відсотків перетворяться на 0,25. Помноживши вартість товару на цей коефіцієнт, ви знайдете розмір знижки.

  Приклад: товар коштує 500 рублів. Знижка - 20%. Отже, розмір знижки: 500*0,2 = 100 рублів.

  Щоб знайти кінцеву вартість товару, слід від 1 відняти коефіцієнт знижки і помножити ціну товару на отримане число.

  Приклад: товар коштує 500 рублів. Знижка - 20%. Отже, вартість товару з урахуванням знижки: 500*0,8 = 400 рублів.

  Радимо також прочитати статтю Як навчитися рахувати.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту