Логотип сайту

Скільки повинен спати людина?

Сколько должен спать человек?

Сон є нормальним станом для будь-якої людини. Згідно зі статистичними даними, ми проводимо уві сні третину свого життя. А потрібно це для нормальної життєдіяльності? Можливо, скоротити час сну без шкоди для організму? Нижче можна буде дізнатися, скільки повинен спати чоловік.

Скільки годин повинен спати чоловік

Якщо вірити сомнологам, для нормальної життєдіяльності людині потрібно спати 8 годин на добу. Більшість людей намагаються дотримуватися цієї рекомендації. От тільки більшість з тих чи інших причин прокидаються розбитими і невиспаними. Можливо, вчені неправі. Адже є люди, які спали всього 4 години на добу і цілком встигали відпочити.

Так, наприклад, Наполеон Бонапарт відводила на сон всього 4 години і встигав зробити дуже багато; більш того, називав дурнями тих, хто спить більше 6 годин. Аналогічної думки дотримується і відомий мільярдер Дональд Трамп. Багато хто може подумати, що це доля геніїв, і їх це не стосується. Однак вірно і те, що засновник теорії відносності, Альберт Ейнштейн, спав по 11 годин на добу.

З цього можна зробити висновок - прямо по Ейнштейну - що все відносно. Щоб людина відчувала себе відпочив, йому зовсім не потрібно змушувати себе спати 8 годин, коли цілком вистачає і 5. Адже вчені взяли середнє значення. Якщо одній людині, щоб виспатися, вистачає 6 годин, а іншому потрібно 10, то середнє значення буде дорівнює 8.

З цієї причини не варто дотримуватися статистичних даних, а краще помітити, скільки потрібно спасти вам, щоб ви прокидалися повними сил. Краще всього прислухатися до свого біоритму. Крім цього, сомнологи радять лягати спати раніше півночі. Адже, згідно зі спостереженнями, що 1 година сну до 12 годин замінює 2 години після півночі. Якщо згодом ви будете дотримуватися такого режиму, тоді втома, неуважність і стан тривоги обійдуть вас стороною.

Ще кілька цікавих фактів по цій темі можна почерпнути з нашої статті - Скільки годин потрібно спати.

Що буває від недосипання?

Якщо людина постійно недосипає, то він буде швидко втомлюватися. Втома має властивість накопичуватися, переходячи в хронічну стадію. На цій хвилі у людини можуть виникнути різні захворювання. Якщо не виділяти на сон достатню кількість часу, то може значно знизитися уважність, погіршає пам'ять, неможливо буде стежити за ходом бесіди, підвищиться дратівливість.

Якщо на кілька днів взагалі позбавити себе сну, то можна буде бачити сни наяву. Якщо не давати людині заснути 10 днів, то він помре. Детальніше про це можна буде дізнатися з нашої статті - Скільки людина може без сну.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту