Логотип сайту

Чим годувати свиней?

Чем кормить свиней?

Свиней розводять для подальшого забою та продажу м'яса. Щоб вони швидко від'їлися, потрібно грамотно скласти їх раціон. Це досить просто, потрібно лише дотримуватися кількох правил. Нижче буде описано, то, як годувати свиней.

Складаємо раціон для свиней

В першу чергу, слід знати, що у свиней однокамерний шлунок, тому їм складніше, ніж великій рогатій худобі, перетравлювати корми, в яких є клітковина. З цієї причини раціон свиней повинен складатися з концентрованих кормів. Соковиті зелені і грубі корми теж повинні бути присутніми у ньому, але тільки в меншій кількості. Використовуючи ці правила, можна навчитися правильно годувати свиней.

Вологий раціон

Можна зупинитися на традиційному вологому раціоні: як правило, він включає в себе мішанки з різних харчових відходів, овочів, трави, вареної картоплі і зерна.

Зернові суміші

Можна також зупинити свій вибір на годівлі тварин сухим кормом. Це можуть бути подрібнені зерносуміші з додаванням макух, горохової муки і вітамінно-мінеральних добавок. Ось тільки в цьому випадку потрібно добре поїти свиней, так як при відсутності рідини в достатній кількості у них почнуться запори, що згодом сповільнить приріст маси.

Як підготувати їжу для свиней

Важливо пам'ятати, що давати свиням їжу потрібно в подрібненому вигляді, адже так вона легше перетравлюється. Овочі цим тваринам перед варінням потрібно добре помити, особливо це стосується картоплі. Не давайте свиням багато корму, оскільки він може залишатися, а це призведе до її закисання. Таку їжу їм їсти не можна, тому її слід викинути.

Якщо ви годуєте свиней зерновими кормами, то знайте, що в них багато вуглеводів і зовсім мало білка. З цієї причини потрібно обов'язково додавати в раціон протеїн. В цьому випадку краще всього додати:

 • зернобобові культури;
 • макухи;
 • кормові дріжджі;
 • м'ясо-кісткове борошно;
 • рибну муку;
 • обрат;
 • знежирене молоко.
 • Якщо ви взяли місячних поросят, їм потрібен особливий раціон, так як їх шлунок ще не зміцнів. Годувати малюків найкраще молоком, коренеплодами, овочами (картопля і морква), кашами, мешанкой.

  Також вам будуть цікаві наші статті - Як годувати порося і Як вирощувати свиней.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту