Логотип сайту

Чому дитина погано спить?

Почему ребенок плохо спит?

Дивіться відео

Чому дитина погано спить?

З проблемами сну у дитини стикається кожен другий батько. Вони виникають з різних причин. Важливо виявити справжню проблему і вирішити її.

Поганий сон: основні причини

Під поганим сном дитини маються на увазі часті прокидання протягом ночі і короткочасні дрімоти вдень (не більше 30 хвилин). Щоб дізнатися, чому малюк погано спить, важливо постежити за ним і експериментальним шляхом виявити причину такої ситуації.

Вікові особливості

Поганий сон у дитини може бути пов'язаний з віковими особливостями. У перші місяці життя лише деякі малюки міцно сплять і багато, тоді як інші часто прокидаються і вередують з-за поверхневого сну. При цьому не варто думати, що коли дитина трохи подорослішає, ця проблема сама собою піде. Адже з часом у нього можуть розвинутися страхи, які нерідко проявляються у вигляді страху темряви і нічних кошмарів.

Щоб уникнути проблем зі сном, пов'язаних з віковими змінами, багато фахівців рекомендують практикувати спільний сон з дитиною з перших днів його життя до 2 років. Тоді він буде рідше плакати ночами, так як буде відчувати турботу батьків, а при зіткненні з нічними кошмарами стане менше переживати, оскільки буде знати, що мама з татом завжди поруч.

Якщо у вас немає можливості спати разом з дитиною, то тоді треба оточити його турботою - по першому крику або покликом приходьте до дитини, допомагайте йому заспокоїтися і заснути. Важливо не складати його один на один зі своєю проблемою, інакше його тривожність буде тільки зростати.

Здоров'я дитини

Якщо дитина погано спить вдень і вночі, то це може бути викликано проблемами зі здоров'ям:

 • хворобливі відчуття в шлунку або кишечнику;
 • вроджені вади;
 • пухлини;
 • порушення в роботі ЦНС;
 • прорізування зубів;
 • запалення середнього вуха;
 • дисбактеріоз і так далі.
 • Вирішити проблему зі здоров'ям може допомогти тільки лікар. Як можна швидше зверніться до педіатра - як тільки дитина одужає, до нього відразу повернеться повноцінний сон.

  Темперамент дитини

  Якщо у вашої дитини підвищена збудливість, то не уникнути проблем зі сном. До таким малюкам потрібен особливий підхід. З ними необхідно регулярно займатися протягом дня як можна частіше гуляти і грати, робити перед сном масаж із заспокійливими ефірними маслами і теплу ванну, куди слід додати хвойний екстракт або настій пустирника в невеликій кількості.

  Некомфортна обстановка

  Чому дитина погано спить вдень і вночі? Може, з-за того, що ви його дуже сильно укутываете? Ще один варіант - некомфортна піжама. Також поганий сон може спровокувати жорсткі простирадла, незручна подушка або ліжечко, дуже теплий мікроклімат в кімнаті або наявність у ній протягів. Важливо проаналізувати кожен з цих факторів і при виявленні негативного зробити його усунення.

  Порушення розпорядку дня

  Якщо ви не дотримуєтеся розпорядку дня, то у дитини будуть постійно спостерігатися проблеми зі сном. Багато батьки не дотримуються загальновідомий режим для малюків. Так, вони укладають своїх дітей в різний час, а деколи і пізньої ночі, гуляють з ними нерегулярно, не годують по годинах і так далі. Все це провокує порушення сну. Вихід тут один - скласти розпорядок дня для дитини і суворо його дотримуватися. Тоді через деякий час сон дитини нормалізується.

  Помилки батьків

  Призвести до порушення сну можуть також помилкові дії, вчинені батьками. Ось список деяких з них:

 • Сон в русі. Часто батьки привчають дітей спати на руках або в слінгах. Робити цього не можна, оскільки використовувати заколисування припустиме лише для заспокоєння дитини, а не усипляння. Як тільки дитина поринув у дрімоту, його відразу ж потрібно перекласти в ліжечко або на те місце, де він не буде спати в русі.
 • Відволікаючі деталі. Якщо ви звикли обкладати дитини всілякими іграшками і предметами, які його розважають, то робите велику помилку, адже вони будуть відволікати його від сну. Тому мінімізуйте кількість предметів та іграшок в кімнаті дитини. Краще оточуйте його ними тоді, коли у нього настав час для ігор.
 • Порушення ритуалу відходу до сну. Малюків ввечері прийнято купати і робити масаж. Але через деякий час батьки приходять до висновку про те, що дитина більше не потребує таких процедурах перед сном, а він, у свою чергу, до них звик і не може без них задрімати.
 • Раннє переселення в інше ліжко. Не завжди діти готові змінити свою колиску на ложі більш значних розмірів, у зв'язку з цим у них можуть початися проблеми зі сном. Тому важливо в такій ситуації не поспішати і спостерігати за потребами дитини.
 • Вироблення правильних асоціацій

  У кожної дитини мають формуватися правильні біологічні ритми. Так, до 5-6 місяців малюк повинен звикнути до більш тривалим неспання протягом дня і тривалим епізодами нічного сну. Для цього необхідно виробити в нього асоціацію. Так, рекомендується годувати його за 1-1,5 години до сну - тоді дитина поступово звикне до того, що після їжі йому незабаром належить відправитися спати. Проводите за 15-20 хвилин до сну дитини гігієнічні процедури. За 10-5 хвилин перед укладанням в ліжечко почніть співати йому колискову або розкажіть сказу. Все це виробить у дитини правильні асоціації до сну, тому засипати він стане швидко.

  Щоб дитина швидше заснув, перед сном не можна робити цього:

 • карати і сварити;
 • ігнорувати прохання дитини;
 • грати в активні і галасливі ігри;
 • проводити виховні пояснення;
 • включати голосно телевізор або музичний центр, так як сильні звуки перевозбудят дитини, і він довго не зможе заснути.
 • Також ви можете ознайомитися з додатковою інформацією, представленою у цих статтях:

 • Чому дитина погано спить
 • Чому дитина погано спить вночі
 • Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту