Логотип сайту

Як підключити сабвуфер до підсилювача?

Как подключить сабвуфер к усилителю?

Дивіться відео

Як підключити сабвуфер до підсилювача?

Немає такого автолюбителя, який би не займався тюнінгом свого автомобіля. Кожен намагається поліпшити свою машину по мірі своїх сил і можливостей. Хтось прокачує движок, хтось вішає аеродинамічні обважування, а хтось ставить потужну акустику. Існує поширена помилка, що для того, щоб почути в автомобілі глухі баси, досить кинути в багажник сабвуфер і підключити його парою проводів до магнітоли. Насправді, все не так просто. У більшості випадків вам буде потрібно підключити ще і підсилювач. У цій статті ми розповімо про те, як підключити сабвуфер до підсилювача.

Типи підсилювачів для сабвуферів

Існує два основних типи підсилювачів:

 • Моноблоки, в яких є тільки один канал. Він так і називається - сабвуферний;
 • Багатоканальні підсилювачі, у яких може бути до восьми каналів.
 • Проте найбільш поширеними є підсилювачі з двома і чотирма каналами.

  Інструкція з підключення

  В першу чергу хочу звернути вашу увагу, що харчування до підсилювача найкраще підключати проводами з максимально великим перетином. Взагалі, будь-які акустичні дроти дуже швидко згоряють. Тому слід відразу уважно поставтеся до питання монтування запобіжника від акумулятора. Його номінал повинен бути трохи більше номіналу запобіжників всіх підключених до нього пристроїв.

  Найскладніше підключення сабвуфера - підключення силового кабелю до підсилювача.

  Порядок дій

 • Знайдіть технологічний отвір, через яке будете тягнути кабель. Якщо такого отвори ви не знайшли, його доведеться висвердлити.
 • Прокладіть проводку в спеціальному джгуті з моторного відсіку в салон. Можливо, вам буде потрібно частково зняти обшивку салону. Будьте обережні і не защемите ніде провід.
 • Виведіть провід в багажник. Підключіть до підсилювача плюс і мінус відповідно.
 • Півсправи зроблено. Тепер необхідно підключити підсилювач до магнітоли. Для цього її необхідно буде зняти.
 • Підключіть підсилювач до магнітоли за допомогою тюльпанів по квітам.
 • Підключіть клему живлення від магнітоли, щоб підсилювач включався з неї автоматично. Деякі додатково встановлюють спеціальну кнопку, щоб мати можливість підключати підсилювач окремо від магнітоли.
 • Далі необхідно підключити сабвуфер до магнітоли. В залежності від кількості каналів розподіліть потужність підсилювача рівномірно між ними.
 • Також бажано встановити конденсатор. Він допоможе скоротити споживання енергії підсилювачем. Зазвичай його рекомендують ставити при використанні підсилювача потужністю понад 400 Вт.
 • Що стосується потужності підсилювача, то тут важливо не попастися на вудку маркетологів. Справа в тому, що виробники акустичного обладнання все частіше намагаються вказати максимальну потужність на упаковці своєї продукції. Однак більша потужність ще не є запорукою якісного музичного звучання. Існує ще безліч параметрів, які впливають на якість звуку. Докладніше про це ви можете прочитати в статті Як підібрати сабвуфер. Слід також врахувати, що сам по собі сабвуфер не є автоакустикою - він лише підсилює встановлену аудіосистему.

  Додаткові практичні поради ви знайдете у статтях Як підключити сабвуфер і Як підключити саб.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту