Логотип сайту

Протеїн або гейнерщо краще?

Протеин или гейнер: что лучше?

Багато починаючі бодібілдери, приймаючи рішення про наборі м'язової ваги, часто замислюються про те, щоб включити в свій раціон харчові добавки. Найбільш затребуваними на сьогоднішній день спортивними добавками є гейнер і протеїн. Більшість спортсменів цікавляться, що краще: купити протеїн або гейнер? Давайте розбиратися.

Що таке креатин?

Гейнер - це харчова добавка, до складу якої входять, в основному, прості або складні вуглеводи, а також білок. Він є невід'ємним матеріалом для росту мускулатури. Вуглеводи, в свою чергу, забезпечують організм спортсмена життєвими силами, які необхідні для силових тренувань. Вуглеводів в цій суміші - 80%, а білків - 20%.

Харчова добавка гейнер необхідна, насамперед, людям, які, займаючись силовим тренінгом, хочуть отримати мускулисте і підтягнуте тіло або набрати вагу.

Прийом гейнера

У культуризмі (бодибілдингу) найбільш підходящим часом для прийому харчової добавки гейнер вважається час після тренувань. Завдяки цьому атлет за максимально короткий термін відновити власні сили, поповнить слабкі енергетичні запаси, придушить процеси катаболізму.

Вживання гейнера можливо також і перед тренінгом. Організм людини отримає головний джерело енергії - вуглеводи. Це дозволить спортсмену тренуватися в інтенсивнішому режимі. Завдяки великій концентрації амінокислот, процеси катаболізму будуть придушуватися вже відразу після початку занять. Але є й один недолік. Під час тренувань організм спортсмена буде втрачати мало жирової маси, а приріст жиру буде тільки збільшуватися.

Доза гейнера

Кожна порція гейнера, в середньому, повинна містити: протеїни (20-40 г), вуглеводи (50-80 г), ненасичені жири (кілька грамів). Цю дозу не рекомендується перевищувати, оскільки в іншому випадку вона не буде добре засвоюватися організмом.

Щоб приготувати вітамінний, необхідно порцію сухого порошку розмішати в молоці або воді. Після цього коктейль буде готовий до вживання.

Детальніше про наборі маси ви можете прочитати в нашій статті Як швидко набрати масу.

Харчова добавка протеїн

Купити протеїн в бодібілдингу - це спортивна добавка, яка повністю складається з білків і майже не містить жирів і вуглеводів. Зростання мускул можливий тільки при позитивному білковому балансі.

Білки в бодібілдингу застосовують в різних цілях. В першу чергу, для того, щоб зменшити жирову масу тіла, а також для інтенсивного росту мускул і для підтримки гарної фізичної форми.

Прийом протеїну

Дуже важливо вживати протеїн після тренувань. У цей період часу організм спортсмена буде добре засвоювати корисні речовини і відновить сили після занять.

Доза протеїну

Розмір порції повинен становити тридцять-тридцять п'ять грамів. Рекомендовані порції протеїну не можна перевищувати, інакше вони будуть погано засвоюватися організмом. Розчинити купити можна в молоці, соку або води.

Показання та протипоказання до застосування протеїну

Розглянемо показання та протипоказання до застосування протеїну і гейнера.

Показання до застосування протеїну

 • При підвищеній фізичній активності. Атлетові при сильних фізичних навантаженнях без додаткових стимуляторів іноді просто неможливо обійтися. А вживання протеїнових коктейлів допоможе йому впоратися з важкими фізичними навантаженнями. Але тут дуже важливо підібрати індивідуальну дозу, яка б залежала безпосередньо від фізичної активності людини.
 • При регулярних заняттях спортом. Коли організм людини не може впоратися з додатковим фізичним навантаженням, застосовують протеїн. Він підвищить витривалість організму і збагатить його корисними білками. У цьому плані також необхідна консультація фахівця щодо дозування.
 • Протипоказання до застосування протеїну

 • При особистій непереносимості білка.
 • При проблемах з нирками (ниркова недостатність).
 • Показання та протипоказання до застосування гейнера

  Вживання гейнера можливо, якщо ви:

 • Не схильні до набору зайвої ваги і у вас низький рівень фізичної сили.
 • Піддаються регулярним фізичним навантаженням і потребу в додатковому джерелі енергії.
 • Протипоказання до застосування гейнера

  Прийом гейнера протипоказаний, якщо людина схильна до набору зайвої ваги і в його плани не входить набір додаткової маси, а є тільки бажання зберегти свою нинішню форму.

  Таким чином, якщо зіставити показання до застосування гейнера і протеїну, ми бачимо, що людям, схильним до набору зайвої ваги, краще відмовитися від прийому гейнера. А прийом протеїну можливий при підвищеній фізичній активності.

  Чим відрізняється гейнер від протеїну?

  Природне і безпечне харчова сировина є основою для виготовлення цих харчових добавок. Оскільки до складу протеїну входить переважно білок, м'язова маса за рахунок цього буде поступово збільшуватися. Необхідно пам'ятати, що людям з серйозними або патологічними захворюваннями нирок вживання протеїнів не рекомендується.

  Вітамінний відрізняється від протеїну тим, що до його складу входять, в основному, вуглеводи, які дають величезний запас енергії. Це дозволяє підвищити тривалість і інтенсивність занять.

  Як поєднувати прийом протеїну і гейнера

  Що використовувати: гейнер або купити протеїн, це потрібно вибрати кожному самостійно. Але необхідно брати до уваги стан свого організму, будову тіла і переслідувані цілі. Якщо людина худий і бажає набрати масу за максимально короткий термін, йому найкраще починати приймати гейнери. Після того, як атлет набере необхідну масу, йому слід переходити на протеїн. У будь-якому випадку необхідно проконсультуватися з фахівцем в цій області.

  Що пити: гейнер або купити протеїн?

  Кращим варіантом буде поєднання в однакових пропорціях низкобелкового гейнера і протеїну. Завдяки цьому організм людини збагатиться будівельним матеріалом (білок) і необхідною енергією. Найголовніше - це підбір індивідуальної дози. Необхідно пам'ятати, що креатин і протеїн-це не головна їжа, а всього лише харчові добавки. Надто сильно захоплюватися ними не варто, оскільки вони можуть викликати розлади шлунково-кишкового тракту.

  Тепер ви знаєте, що таке гейнер і протеїн. В допомогу вам ще одна стаття з нашого сайту Що є, щоб накачати м'язи.

  Дізнатися детальніше про те, як правильно пити вітамінний, ви можете в нашій статті Як пити гейнер.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту