Логотип сайту

Як завантажити статтю?

Как скачать статью?

Навчаючись у вищому навчальному закладі або займаючись науковою роботою, постійно доводиться переглядати велику кількість наукових статей. Одні з них знаходяться у вільному доступі, а за скачування інших доводиться платити.

На даний момент існує кілька способів скачування статей:

 • спеціальні ресурси;
 • форуми;
 • журнали з вільним доступом;
 • торренти і файлообмінники.
 • Спеціальні ресурси

  Сьогодні в інтернеті дуже багато сайтів і сервісів, які можуть допомогти в пошуку безкоштовної наукової статті. Прикладом може бути - sci-hub.org. Це найпопулярніший проксі сервер. Тут необхідно ввести URL потрібної вам статті чи журналу, або DOI (унікальний ідентифікатор статті, який можна знайти на сторінці журналу) або ввести рядок для пошуку. Далі ви потрапите на сторінку як передплатник і зможете завантажити статтю. На даному сервері представлено величезну кількість підписок.

  Якщо ви знаєте DOI статті, то пошукати її можна ще на інших сайтах, наприклад, science4you.lib.mipt.ru або free-books.us.to. Сайт free-books.us.to - бібліотека Library Genesis, в якій зберігається понад 11 млн. статей. Заявка повинна виглядати наступним чином: doi:11.1028/nbt.4566. Система завантажить статтю і видасть її користувачеві. Однак буває, що стаття відразу не скачується - наприклад, з-за навантаженості системи. В такому випадку ваша заявка буде поставлена в чергу і через певний час буде виконана.

  Форуми

  У випадку, якщо не вдалося завантажити статтю попереднім чином, можна пошукати інформацію на спеціалізованих форумах. Все що від вас потрібно - зареєструватися на форумі і створити потрібну тему, в якій вказати шуканий матеріал. Якщо у когось з користувачів є в наявності стаття, яку ви шукаєте, він з вами поділиться. Прикладом наукових форумів може бути dxdy.ru, де можна знайти інформацію з різних галузей: починаючи від математичних наук і закінчуючи гуманітарними.

  Журнали з вільним доступом

  Багато журнали надають інформацію безкоштовно. Ви можете зайти на сторінки сайту, прочитати, переписати або зберегти інформацію на комп'ютер. Наприклад, на сайті бібліотеки Санкт-Петербурзького національного університету інформаційних технологій, механіки та оптики lib.ifmo.ru зібрано велику кількість журналів і статей з усього світу. Необхідно вибрати відповідне видання і слідувати інструкції. Потрапивши на сайт необхідного журналу, ви отримаєте доступ до матеріалу.

  Якщо ви не знайшли на сайті університету потрібну статтю, слід пошукати на сайті SciGuide, де можна завантажити статтю з журналу світового рівня.

  Торренти і файлообмінники

  Також можна спробувати пошукати статті на торрентах і файлообмінниках, таких як rutracker.org і academia.edu. Якщо говорити про торенти, то вони поповнюються інформацією не дуже швидко, і ви зможете знайти матеріали лише минулих років, а, ось, новий матеріал доведеться почекати.

  А зареєструвавшись на ресурсах з обміну файлів, можна отримати свіжу інформацію, запросивши її користувачі сайту. Аcademia.edu - англомовний файлообмінник, що дозволяє обмінюватися статтями з користувачами з усього світу.

  Додаткові рекомендації

 • Багато видавництва надають новим користувачам безкоштовне використання матеріалів після реєстрації протягом певного проміжку часу.
 • Також, можна написати лист авторові необхідної статті з проханням вислати вам матеріал. Адреса автора можна знайти в журналі або відвідати веб-сторінку. Варто відзначити, що не всі автори можуть погодитися на це, але спробувати можна.
 • Крім того, більшість університетів надають свою онлайн-інформацію викладачам та науковим співробітникам. Їм видають логіни і паролі для входу на спеціальні форуми. Варто зазначити, що інформацію до дорогих статтями відразу отримати не вийде, але можна купити за символічну суму в адміністрації форуму. Це буде дешевше, ніж легально придбати статтю. Але необхідно пам'ятати, що таким чином ви порушуєте права автора статті (якщо його матеріал не розміщено у вільному доступі).
 • Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту