Логотип сайту

Де знайти глину?

Где найти глину?

Глина використовується для ліплення найрізноманітніших виробів. Якщо ви хочете зайнятися цим видом творчості, то вам необхідно з'ясувати, де шукати сировину. Поговоримо про те, де знайти глину.

Родовища глини

Взяти глину можна безпосередньо в місцях її родовища. Вона знаходиться у великій кількості в заболочених районах, по берегах ярів і річок, поруч з струмками й джерелами, поблизу криниць, де присутній низький рівень грунтових вод. При цьому глина зазвичай розташовується під іншими породами. Тому перед тим як здобути глину, треба зняти шар.

Городні ділянки

Досить часто на городніх ділянках можна зустріти глинисті місця. Там і можна добути необхідну вам сировину. Такий варіант кращий тим, що вам не потрібно вирушати на далекі відстані для її пошуку. Важливо врахувати, що глина, яка присутня на прибудинкових територіях, як правило, має багато домішок. Особливо часто вона містить дрібні камені і пісок. Тому перед використанням її треба очистити. Треба буде залити глину водою, щоб вона перетворилася в рідку масу, потім залишити на кілька діб. За цей час глина встигне відстоятися, всі домішки осядуть на дно. Сама сировина перелийте в іншу ємність і підсушіть на сонце, щоб воно стало придатним для ліплення.

Купівля глини

Глину для ліплення можна придбати. Знайти її можна у магазині канцтоварів, зазвичай там продається сіра глина. Вона коштує дуже дешево - не більше 70 рублів за пакет. Така різновид глини відмінно підходити для ліплення, вона гладка і м'яка. Творити з нею буде легко навіть маленьким діткам.

Також у магазинах можна придбати блакитну розчинну глину. Вона реалізується в мішках по 3 та 10 кг. Представлена ця глина у вигляді порошку, який попередньо просівають. Надалі порошок розводять згідно інструкції на упаковці. Така глина дуже податлива, і з її допомогою можна буде виліпити вироби навіть зі складними і дрібними деталями.

Рекомендуємо також прочитати статтю Як ліпити з глини.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту