Логотип сайту

Чим обробляють виноград?

Чем обрабатывают виноград?

Виноград - рослина не занадто вимоглива, легко приспосабливающееся до різних умов навколишнього середовища. Однак якщо ви хочете, щоб плоди винограду були великими і солодкими, доведеться постаратися, забезпечивши рослині велика кількість світла, регулярний полив і, звичайно, підгодівлю. У цій статті розповімо, як та чим обробляти виноград.

Кожному своє: методи боротьби з шкідниками

Виноград доводиться оберігати від маси різних шкідників і проти кожного з них - свій метод боротьби. І якщо з усілякими кліщами, комахами та гусеницями, як правило, легко впоратися, обробивши рослини відповідним препаратом, то такі нетипові для більшості культур шкідники, як оси і птиці, вимагають набагато більше клопоту. Нижче докладно розберемо, як боротися з різними шкідниками.

Оси

У перші місяці літа оси відіграють корисну для винограду роль, винищуючи гусениць, а ось в кінці серпня вони "перекваліфіковуються" під шкідників, оскільки в цей період у ос зростає потреба в солодкому харчуванні. Так як плоди винограду до цього моменту вже сформовані, хімічні препарати застосовувати не можна, інакше плоди небезпечно буде вживати в їжу, так що боротися з бджолами доводиться примітивними і досить жорстокими механічними способами, а саме знищенням гнізд і розвішуванням пасток.

Знищення гнізд - метод небезпечний, оси можуть серйозно розсердитися і без спеціального захисного одягу вам буде непереливки. Шукати гнізда краще рано вранці, коли оси розлітаються на пошуки їжі, а розоряти їх краще вночі, коли всі оси на місці. Візьміть з собою ліхтарик, прикрийте його червоною ганчіркою (червоне світло оси не бачать), підберіться ближче до гнізда і введіть безпосередньо в гніздо спеціальний інсектицид. Коли препарат подіє, оси випадуть з гнізда. Вам залишилося тільки зняти гніздо з дерева.

Пастки для ос, також як інсектицид, можна купити в спеціальному магазині товарів для саду. Загалом-то, пастку можна зробити і самостійно, для чого потрібно взяти 2-х літрову пляшку, відрізати її верхівку і налити на дно варення. Оса, прилетівши на запах варення в пошуках солоденького і приземлившись на дно пляшки, зав'язне і потоне.

Як ми вже говорили, методи досить жорстокі, і якщо вам шкода комах, можете застосувати більш гуманний спосіб - змайструйте чохли з нейлонових панчіх і надіньте їх на гроні, тільки попередньо обріжте листя навколо грон, щоб уникнути гниття плодів.

Птахи

На різних сайтах і в літературі для садівників описується безліч способів боротьби з птахами. Серед найпопулярніших - опудала, блискучі бляхи, тріскачки і т. п. Однак в реальності нічого цього птахи не бояться, і допомогти може тільки сітка, натягнута на дерево. Краще всього використовувати сітку з полімерного волокна, вона і врожай врятує, і птахів не погубить. Від полімерної сітки птах просто відскочить, а ось, наприклад, в риболовецькій може заплутатися.

Гусениці

Найнебезпечніша для винограду гусениця - листовійка. Листовійки бувають трьох видів - дворічна, виноградна і гронова. Дворічна листовійка першого покоління пошкоджує бутони, другого покоління - ягоди, виноградна листовійка поїдає бруньки, пагони, сузір'я і плоди, гронова листовійка першого покоління поїдає бутони, другого і третього - плоди. З усіма листовійкою методи боротьби однакові - оброблення кущів спеціальними препаратами, серед найпопулярніших - Подвійний ефект, Командор, Шерпа.

Кліщі

Виноградний повстяний кліщ пошкоджує молоді пагони, грона і квітки, для позбавлення від нього потрібно обробити виноград сірковмісних препаратом. Павутинний кліщ проколює листя і висмоктує з них сік, що призводить до їх відмирання. Борються з цим кліщем фосфамидом і неороном.

Грибкові захворювання

Захворіти виноград може і без "допомоги" шкідників, серед найнебезпечніших хвороб рослини - грибкові захворювання. Для профілактики захворювань кущі обробляють розчином мідного купоросу (15 грам на відро) або розчином харчової соди (80 грам на відро).

Особливий догляд восени

Після збору урожаю про здоров'я винограду забувати теж не варто, пізньої осені виноград необхідно підгодувати. Для цього потрібно викопати траншею навколо рослини глибиною близько півметра і засипати в неї перепрілий гній (азотна частина) і просіяне (калійно-фосфорна частина) золу. А щоб холоди рослина не замерзло, лозу потрібно накрити на зиму лутрасілом або утеплити лапником.

Також восени необхідно робити обрізання, інакше виноград дуже сильно розростеться, а ягоди помельчают.

Читайте також інші статті по догляду за виноградом:

  • Як укрити виноград
  • Як обрізати виноград
  • Як доглядати за виноградом
  • Додати коментар
    Ім'я:*
    Пошук по сайту