Логотип сайту

Як дізнатися термін вагітності?

Как узнать срок беременности?

Поточний термін вагітності знають далеко не всі жінки, особливо коли з моменту зачаття пройшло не так багато часу. Але важливо розуміти, що при виношуванні дитини немає дрібниць. Знання терміну вагітності дозволить вірно розрахувати дату передбачуваних пологів, стежити за станом і здоров'ям жінки, що знаходиться в положенні, і розвитком плоду. Тому так важливо з'ясувати цей момент. Про те, як дізнатися термін вагітності, детально розказано далі.

Спосіб перший: день зачаття

Дізнатися термін вагітності можна за дня зачаття. Ця дата збігається з днем овуляції, так як після виходу яйцеклітини з яєчника вона залишається життєздатною лише протягом 1 доби. Сама овуляція проявляється у таких симптомах:

 • прозорі виділення без запаху з статевих органів;
 • поколювання в області живота і яєчників;
 • надмірне статеве ваблення.
 • Спосіб другий: остання менструація

  Строк можна визначити за датою останньої менструації. Тут слугує відліком перший день початку кровотеч (місячних), адже з цього моменту починає розвиватися яйцеклітина, яка в подальшому буде запліднена сперматозоїдом. Щоб не проводити підрахунок за такою методикою вручну, можна скористатися спеціальним калькулятором. Його можна знайти тут - pregnancy-calculator. У ньому вказується тільки дата останніх місячних, яка виступає в якості точки відліку вагітності, а калькулятор в автоматичному режимі проводить всі необхідні розрахунки і видає дату зачаття і пологів, а також поточний термін.

  Спосіб третій: УЗД

  Виявити навіть ранній термін вагітності може допомогти ультразвукове обстеження, яке є абсолютно безболісним. При цьому дату зачаття такий спосіб дозволяє визначити максимально точно, особливо якщо УЗД проводиться у першому триместрі. Адже саме в цей період плід зазнає найбільш помітні метаморфози і змінюється майже щодня. Якщо ж ультразвукове обстеження проводиться на останніх етапах вагітності, то тоді може бути невелика похибка в 5-12 днів.

  Спосіб четвертий: біохімія

  Деякі жінки, щоб дізнатися, який строк вагітності у них присутні, вдаються до цього способу. Він передбачає біохімію, під час якої береться кров і відправляється на аналіз. Він дозволяє визначити, яку саме кількість хоріонічного гонадотропіну присутня в крові у жінки. Потім його співвідносять з певними термінами і виявляють, на якій саме стадії розвитку знаходиться плід. Важливо вирушати здавати кров на біохімію в ранкові години. Є перед цим не рекомендується.

  Спосіб п'ятий: пальпаторне дослідження

  Щоб одержати об'єктивні дані, можна вдатися до цього варіанту. Він передбачає піхвове обстеження, яке проводить лікар-акушер. Він досить швидко визначає термін вагітності за розмірами матки шляхом її ручного промацування. Але важливо, щоб таке обстеження проводив тільки досвідчений лікар, так як від цього залежить достовірність отриманих результатів.

  Спосіб шостий: ворушіння плода

  Даний варіант не відрізняється високою точністю, крім того, якщо у вас ранній термін, то використовувати його буде неможливо, оскільки дитина починає ворушитися тільки з 18 тижня вагітності і лише зрідка з 16. Відповідно, якщо ви відчули якісь рухи всередині живота, які раніше не спостерігаюсь, то можна відразу визначити термін вагітності приблизно у 18-19 тижнів.

  Безумовно, кожна жінка вибирає для себе найбільш підходящий варіант, який дозволить їй дізнатися про термін вагітності. Проте краще всього, якщо він буде встановлений досвідченими фахівцями. Це означає, що слід звернутися до лікаря-акушера, пройти ультразвукове обстеження або здати кров на біохімію.

  Додаткову інформацію з цієї теми ви можете знайти в наших інших статтях:

 • Як дізнатися, яка тиждень вагітності
 • Як визначити термін вагітності
 • Через скільки можна дізнатися про вагітність
 • Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту