Логотип сайту

Як живляться рослини?

Как питаются растения?

Ні для кого не секрет, що життєдіяльність і розвиток будь-якого живого організму не може відбуватися без харчування. Харчування дає можливість організмам рости, видозмінюватися, розмножуватися, а також обумовлює багато інші процеси протягом життя. Як живляться тварини, риби, люди - знає кожен. А як живляться рослини? Адже у них немає ні рота, ні зубів, ні травної системи. Багато століть вчені вивчали цей цікавий процес. В результаті було виявлено, що рослини використовують для отримання поживних речовин два способи - кореневе та повітряне живлення.

Кореневе живлення

Коренева система у різних рослин розрізняється по своїй потужності - щоб це побачити, достатньо порівняти коріння, наприклад, моркви та картоплі. Однак для всіх єдине правило, що найбільшою здатністю до всмоктування мінеральних речовин з ґрунту мають молоді корінці. З плином часу вони трохи грубіють і втрачають цю здатність. Тому коренева система має не тільки один корінь, а прагне до появи нових корінців і виглядає кустисто.

Коріння поглинають поживні речовини, що знаходяться в ґрунті, не безпосередньо, а за допомогою води. З продихів на листках рослин випаровується волога, що утворюється тиск знизу вгору, яке прагне заповнити порожнечі після испарившейся рідини. Мінеральні речовини розчиняються у воді і всмоктуються під дією цього тиску через кореневу систему рослина. Спочатку вони заповнюють міжклітинний простір, а потім проникають всередину клітин рослин.

Знаючи про такий спосіб харчування, ми розуміємо важливість своєчасного поливу наших рослин, особливо в період посухи. Адже випаровування в такий період збільшуються і рослинам необхідно поповнити запаси" речовин, а без поливу і води вони не зможуть цього зробити.

Повітряне живлення

Фотосинтез - процес живлення рослин, при якому відбувається переробка неорганічної енергії в органічну. У зелених частинах рослин присутня речовина хлорофіл. Рослини живляться поглинанням із повітря вуглекислого газу. Вуглекислий газ потрапляє в клітини, що містять хлорофіл, і там під дією сонячних променів переробляється в органічні речовини і воду. При цьому відбувається ще один важливий процес - виділення рослинами кисню в навколишнє середовище. Цим вміло користуються екологи, створюючи зелені насадження в місцях з забрудненим повітрям.

Виходячи із знань про такий тип живлення рослин, ми розуміємо важливість попадання на них сонячного світла. Не даремно, наприклад, прийнято ставити домашні квіти на підвіконня.

Дізнайтеся більше цікавих фактів про життя рослин з статті Як живуть рослини.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту