Логотип сайту

Що означають сни?

Что означают сны?

Здавна люди надавали велике значення сновидінням і намагалися зрозуміти, що означають сни. У сучасній науці до тлумаченню снів підходять інакше, ніж це робилося раніше. Вчені створили цілу класифікацію снів, засновану на внутрішніх і зовнішніх факторах, що впливають на зміст сновидінь. У залежності від цих причин сни можуть бути знаковими, в яких зашифровані сигнали нашої підсвідомості, або не значать нічого особливого, а просто відображають пережиті або пережиті події. Давайте спробуємо розібратися, що ж таке сновидіння, якими бувають сни.

Що таке сновидіння

Під час неспання ми отримуємо масу інформації ззовні: зорової, слухової, нюхової, осязательной. Крім того, ми відчуваємо безліч переживань: радість, страх, гнів, задоволення, співчуття, заздрість, ненависть, любов, жалість і масу інших емоцій.

Свідомість сплячого людини трансформує все пережите в образи (картинки), які ми і бачимо в своїх снах. У свою чергу наша підсвідомість «включає» в сни зашифровані сигнали про наших психологічних і моральних проблемах, потаємні бажання, нереалізованих прагненнях. В результаті ми бачимо сни, сприймаючи сновидіння як реальність. А прокинувшись, намагаємося зрозуміти, що значить сон.

Види сновидінь

Якщо навчитися розрізняти свої сни за видами, то можна без особливих проблем зрозуміти їх значення. Адже види снів залежать, в першу чергу, від причин, які впливають на їх утримання.

 • Компенсаційний сон, або сон-заміщення. Це сновидіння, яке допомагає зберегти душевну рівновагу в період, коли людина відчуває почуття неповноцінності або ущемлення.
 • Фактичний сон. Сновидіння, викликане сприйманими сплячим людиною звуками: шум проїжджаючих за вікном машин, цокання годинника, стукіт дощових крапель. У свідомості сплячої людини все це трансформується в образи.
 • Фізіологічний сон має ту ж природу, що і фактичний, але викликається не звуками, а тактильними (відчутними) відчуттями. До цього виду снів відносяться і еротичні сновидіння, і сни, викликані почуттям голоду або спраги, а також больовими відчуттями і хворобливими станами.
 • Творчий сон може приснитися в період активної творчої діяльності. У творчих снах ми продовжуємо виконувати ту ж задачу, якій зайняті в період неспання.
 • Експресивний сон може наснитися людині тільки з багатою уявою. Сюжет експресивного сновидіння, як правило, не може повторитися в реальному житті. Саме такі сновидіння бувають самими яскравими і запам'ятовуються.
 • Повторюється сон. Це наполегливий сигнал підсвідомості про проблему або тупикової життєвої ситуації. Якщо ви часто бачите сон з однаковим сюжетом, значить, необхідно вирішувати проблему або якось змінювати своє життя.
 • Триває сон. Його природа точно така ж, як і у повторюваного сну. Єдина відмінність - «многосерийность» сновидіння.
 • Попереджувальний сон - це знак небезпеки, що насувається, або неприємностей. Наприклад, якщо вам сниться, що вас б'ють у якусь певну частину тіла, то не виключено, що насуваються проблеми зі здоров'ям. Якщо вам сниться, що вас штовхає якийсь чоловік, то чекайте неприємностей від нього.
 • Віщий сон. Одне із самих непояснених явищ. Нам ніби показують цілком реальну або зашифровану картинку з майбутнього. Ми навіть можемо не розуміти, що бачимо майбутні події. Усвідомлення того, що син був віщим приходить після звершення прогнозованих подій.
 • Сон наяву від інших видів сну відрізняється усвідомленням того, що людина спить. У такому сні доводиться докладати зусилля, щоб прокинутися або, навпаки, не дати собі прокинутися.
 • Усвідомлений сон - це сон, який свідомо «запрограмований». Тобто людина заздалегідь провокує тему або навіть сюжет майбутнього сновидіння. В усвідомлених снах можна також бачити відповіді на питання людини питання, «отримувати» поради і вказівки від власної підсвідомості.
 • Насправді, видів снів набагато більше, а ми розповіли тільки про найбільш поширених. Намагаючись зрозуміти, що означають сни, люди зазвичай не вникають в природу сновидіння, а починають шукати тлумачення сонники. Як правило, вірних відповідей на них знайти не можна.

  Звичайно, існують універсальні символи та образи, які приходять до нас у снах. Однак у кожної людини протягом життя формується своя власна символіка. Тому важливо вміти розбиратися у видах сновидінь і вміти розуміти ті знаки, які посилає нам наша підсвідомість.

  Ще більше цікавої інформації про снах ви знайдете в наших статтях:

 • Чому сняться сни
 • Що таке сон
 • Тлумачення снів - сонник
 • Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту