Логотип сайту

Як стягнути заборгованість?

Как взыскать задолженность?

Іноді в житті виникають ситуації, коли боржники не хочуть повертати борг добровільно. У такому разі доводиться вдаватися до кардинальних заходів. Як стягнути заборгованість з фізичної або юридичної особи? Спосіб стягнення залежить від причини неповернення боргу, наявності доказової бази й обставин.

Складання претензійного листа

Мета складання претензійного листа - нагадати позичальнику про необхідність погасити борг і попередити про наступне звернення до суду. Найчастіше таке повідомлення допомагає врегулювати спір мирним шляхом, так як причиною неповернення боргу є проста недбалість.

Претензійна записка пишеться в офіційному стилі і повинна містити такі відомості:

 • сума та вид заборгованості;
 • терміни погашення боргу;
 • сума пені у разі несвоєчасного погашення;
 • санкції, які підуть у разі непогашення;
 • можливе надання позичальникові відстрочки погашення або реструктуризації боргу.
 • Факт передачі претензійного листа слід обов'язково зафіксувати.

  Стягнення боргу з допомогою силових структур

  Якщо претензійний лист не допомогло стягнути борг, слід звернутися в правоохоронні органи. Цей метод доцільний, коли відсутнє документальне підтвердження факту позики грошей. Неповернення грошей підпадає під ст. 157 Кримінального кодексу РФ (розкрадання грошових коштів шляхом обману або зловживання довірою).

  Заяву у ОВС повинно містити

 • дату, час і місце передачі грошей позичальнику;
 • обставини виниклої ситуації;
 • точні реквізити боржника;
 • обіцяну дату повернення грошей;
 • інформацію про відправлення претензійної записки.
 • У разі відмови В порушенні кримінальної справи буде видано відповідну постанову.

  Як стягнути заборгованість через суд

  Щоб стягнути заборгованість по аліментах або борг іншого характеру, можна звернутися з позовною заявою до суду. В заяві вказується суть заборгованості, сума боргу, відсоткова ставка. До заяви додаються документи, що підтверджують заборгованість (кредитний договір, боргова розписка), постанову про відмову в порушенні кримінальної справи при наявності таких.

  При позитивному вирішенні питання суд винесе постанову про стягнення боргу в примусовому порядку та видає виконавчий лист. З виконавчим листом слід звернутися у виконавчу службу за місцем проживання або реєстрації боржника. Державні виконавці можуть накласти арешт на майно боржника або примусово стягнути борг з доходів.

  Колекторські агентства

  Колекторські агентства беруть на себе всі клопоти, пов'язані із стягненням боргу з дебітора на підставі укладеного договору. За свої послуги фірма бере фіксовану плату або процентну ставку від суми боргу.

  Для стягнення боргу колектори користуються різними методами: телефонні та письмові нагадування, особисті зустрічі з боржником, підготовка та передача матеріалів до суду. Іноді їх дії можуть носити неправомірний характер, тому слід звертатися тільки в перевірені агентства з хорошою репутацією.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту