Логотип сайту

Куди влаштуватися на роботу?

Куда устроиться на работу?

В своєму житті майже кожен стикався з проблемою пошуку нової роботи. Для деяких рішення задачі, куди влаштуватися на роботу, не викликає особливих труднощів, але є люди, які не тільки протягом тривалого часу не можуть влаштуватися, але і впадають в депресивні стану, що позначається на результатах співбесід далеко не кращим чином.

Почати пошуки роботи можна традиційним для багатьох способом, а саме відвідуванням веб-сайтів з інформацією про гарячих вакансії та пошуком інформації в газетах, соц.мережах. Розглянемо пошуки роботи детальніше.

Де слід шукати пропозиції

Більшість великих компаній оголошень про прийом на роботу не дають в періодичні видання. Вони користуються спеціалізованими сайтами або кадровими агентствами. Тому знайдіть в інтернеті такі ресурси, відсортуйте вакансії по вашому регіону, збережіть адреси організацій, вакансії яких вам сподобалися і розішліть резюме. Також зверніться в кадрові агентства вашого міста. Якщо ви маєте спеціальність, яка затребувана на ринку праці, співробітники кадрового агентства будуть зацікавлені у вашому швидкому працевлаштуванні, бо отримують від роботодавця грошову винагороду.

Якщо ви зацікавлені в отриманні робочого місця в якійсь конкретній компанії, то вам слід звернутися до інтернет-ресурсу у відповідний розділ і ознайомитися з можливостями працевлаштування. Цілком можливо, вам пощастить, і компанія в даний момент буде потребувати співробітника саме вашої професії.

Після розсилки свого резюме за вибраними адресами слід додзвонитися до співробітників організацій і впевнитися в його отриманні. Швидше за все, відповість на ваш дзвінок HR-менеджер (кадровик), який у великих і середніх організаціях займається підбором персоналу.

Робота з утворенням

Звичайно ж, наявність вищої освіти дає кандидатові більше шансів на працевлаштування. Однак варто враховувати, що багато компаній шукають працівників із профільною освітою: юридичних, інженерних, економічних і т. д. Важливу роль може зіграти і спеціальність. У той же час нерідкі випадки, коли людина, выпустившись з Вузу йде працювати у сферу, яка не пов'язана з його спеціальністю. Наприклад, багато журналісти зайняли своє місце будучи інженерами або ж юристами. Все ж прагнення працювати і бажання займатися улюбленою справою може виявитися важливіше наявності відповідної освіти.

Однак важливість наявності самого вищої освіти буває важко переоцінити. Без нього резюме кандидати будуть розглядати неохоче. Тому наявність освіти, хоча б середньо-спеціальної, є не зайвою навіть при наявності у кандидата великого досвіду роботи.

Робота без освіти

Відомо чимало випадків, як люди з незакінченою вищою і навіть без вищої освіти досягали чималих висот. Пов'язано це з тим, що людина концентрувався на роботі, а також приступав від теорії до практики відразу. А тому багато людей здатні дізнатися про специфіку своєї професії набагато більше, а також вивчити її зсередини, чим кадри, які отримують освіту і мають найчастіше невірне уявлення навіть про ази майбутньої професії.

І все ж, зараз освітою надають досить велике значення. Не так багато місць, куди можна влаштуватися на роботу без нього. Тому якщо немає можливості вчитися очно, то можна вступити на заочне відділення і поєднувати роботу з навчанням. Так роблять багато успішні люди, і до моменту отримання диплома така людина має і досвід, і підтверджує його утворення документ.

Крім того, багатьом людям потрібно освіта, щоб "навчитися вчитися". Саме так часто говорять в ВУЗах. І це не порожні слова, адже люди від природи мають різні здібності до навчання. У кого-то вони краще, у когось гірше. Пам'ятайте, що освіта - від слова утворений. А студент на латині означає "учень самостійно". Після університету цілком можливо вчитися доведеться тільки самостійно і розраховувати тільки на себе і отримані навички.

Досвід роботи

Досвід є ключовим фактором, на який звертають увагу в ході співбесіди. Пов'язано це з тим, що якщо кандидат знає свою роботу зсередини, має багатий досвід, то він зможе принести своїй компанії позитивні результати з більшою ймовірністю, ніж той, хто досвіду не має. Не варто плутати стаж і досвід як поняття. Стаж - це період часу, який людина провів у певній посаді. Досвід - це щось більше. Ось чому співбесіда є настільки важливим етапом у відборі кандидата.

Способи знайти роботу

Люди часто задаються питанням, на яку роботу влаштуватися у зв'язку з недостатністю або відсутністю досвіду. Важливо зрозуміти три моменту:

 • Якщо не знаєте, що вибрати - вибирайте найбільш підходящий для вас.
 • Не бійтеся пробувати і вчитися.
 • Не забувайте про суміжні професії.
 • Якщо ви зіткнулися з тим, що ваша професія перестала бути настільки затребуваною, як раніше, не бійтеся освоїти суміжну професію. Адже зараз жодна професія не є ізольованою - всі пов'язані в межах однієї сфери життя.

  Пам'ятайте, що у світовій практиці роботодавець шукає нових кадрів найчастіше не через біржі праці, а через знайомих. Тому не соромтеся обдзвонювати своїх друзів, приятелів і третіх осіб, цілком можливо, що ви знайдете собі нове робоче місце дуже швидко. Чого не знаєте - навчитеся. Люди витрачають гроші і час на підвищення кваліфікації, так що навчання - це не проблема, а свого роду норма.

  В той же час не забувайте розсилати резюме і дзвонити в організації. Якщо ви знайдете собі роботу, то ви вправі відмовитися від інших пропозицій, навіть якщо самі залишали заявки.

  Для додаткової інформації прочитайте статті:

 • Ким краще працювати
 • Яку роботу вибирати
 • Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту