Логотип сайту

Як передається Ебола?

Как передается Эбола?

Дивіться відео

Як передається Ебола?

Ебола сьогодні одне з найнебезпечніших захворювань, які лихоманять весь світ черговим спалахом епідемії в африканських державах у березні 2014 року і забрали на сьогоднішній день життя понад 5 тисяч осіб.

Вірус Ебола або Геморагічна лихоманка Ебола - гостре вірусне захворювання, що викликається однойменною вірусом, вважається дуже рідкісним захворюванням в природі, але разом з тим надзвичайно небезпечним з високим відсотком летальності. Перші випадки спалаху епідемій були зафіксовані в Центральній і Західній Африці і летальність становила приблизно 50%.

Вченими вірус був відкритий в кінці 1976 року і отримав своє найменування за назвою річки Ебола в Заїрі, в басейні якої був виділений.

Способи передачі вірусу

Як же передається ебола?

Вірус Ебола вражає вищих приматів, переважно представників людського роду. Класифікація вірусу представлена 5 типами, 4 з яких вражають організм людини.

Вірус передається виключно при безпосередньому контакті з кров'ю або іншими біологічними рідинами організму людини, "воротами зараження" також вважаються слизові оболонки респіраторного тракту і шкіри. Великою помилкою, що виникли на грунті масового страху зараження сьогодні, то вважається, що хвороба може передаватися повітряно-крапельним шляхом.

Інкубаційний період хвороби - 1-21 день, якщо людина не йде на поправку протягом 7-16 днів, то велика ймовірність смертельного результату.

До симптоматиці захворювання відносять головні болі, м'язові болі ниючі, діарею, блювоту, трохи пізніше може з'явитися сухий кашель, болі в грудній клітці, шкірний висип (у більшості хворих), зневоднення всього організму, сильно знижується функція печінки та нирок, у 50 % випадків були зафіксовані внутрішні кровотечі.

Де поширений вірус Еболи

Перші випадки зараження Эболой були зафіксовані в Судані і деяких районах Заїру. З березня 2014 року спалахи хвороби локалізувалися переважно на території африканських країн, таких, як Ліберія, Нігерія, Сьєрра-Леоне, Сенегал. Нечисленні випадки зараження з летальним результатом також зафіксовані на території США і в Європі, куди хвороба просочилася з Центральної Африки.

Безпека і запобіжні заходи

У серпні 2014 року Ебола була визнана ВООЗ загрозою світового масштабу. Вакцини від вірусу на даний момент не існує, тому все, що ви можете зробити для запобігання потрапляння вірусу в організм - убезпечити себе. Із запобіжними заходами, якими діляться наші читачі, ви дізнаєтесь з рубрики питань-відповідей на нашому сайті - Дуже боюся вірус Ебола з Африки! Як мені захистити себе?.

Серед основних заходів безпеки при ризику зараження слід виділити наступні:

  • Стежити за інформацією та інструкціями, трансльованими Міністерством охорони здоров'я в ЗМІ;
  • Якщо ви підозрюєте, що у когось з вашого оточення Ебола, можливо, він повернувся з країни, де зафіксовані випадки зараження, настійно порекомендуйте йому звернутися в медичний заклад при перших же можливих ознак;
  • Слід бути обізнаним про особливості хвороби, способи її передачі і первинних симптомах;
  • Обмежити себе у в'їзді, хоча б на час епідемії, у країни, де були зафіксовані спалахи захворювання, а саме в африканські республіки;
  • Якщо ви вирішили доглядати за хворим Эболой, то повідомте про це працівникам охорони здоров'я, т. к. сьогодні ебола - небезпека світового масштабу і необхідно дуже пильну увагу до будь-яких проявів цього захворювання. В цьому випадку вам мають бути надані спеціальні заходи захисту - рукавички та засоби індивідуального захисту, а також інструкція щодо належного догляду на хворим. ВООЗ настійно не рекомендує здійснювати догляд за хворим у домашніх умовах! А звернутися за професійною медичною допомогою.
  • Додати коментар
    Ім'я:*
    Пошук по сайту