Логотип сайту

Як не сваритися?

Как не ссориться?

Сьогодні життя диктує нам такі умови, що все важче залишатися врівноваженим в емоційному плані. Постійні стреси змушують нас деколи вести себе не зовсім адекватно - сперечатися і конфліктувати з людьми, яких ми дуже любимо. Однак жити в гармонії з ними і навколишнім світом дуже хочеться, тому спробуємо поміркувати на тему, як перестати сваритися з друзями і близькими, стримувати свої емоції і зберігати спокій у серці.

Як не сваритися з друзями

Для того щоб не сваритися з друзями досить

 • Дозволяти їм мати свою точку зору з будь-яких питань.
 • Не ущемляти їх гідність безглуздими порівняннями і образливими зауваженнями.
 • Вміти похвалити, зробити комплімент.
 • Змовчати при виникненні вибухонебезпечної ситуації.
 • Проводити з ними час і не тільки тоді, коли вам від них щось потрібно.
 • Вміти поставити себе на місце вашого друга і зрозуміти, чому він так вчинив (якщо має місце проступок з його боку).
 • Рекомендуємо також прочитати статтю нашого ресурсу - Як уникнути сварок.

  Як не сваритися з чоловіком

  Якщо сварка з друзями - це неприємність, то сварка з коханою людиною - майже катастрофа. Які її причини, і як цього уникнути?

  Події з минулого

  Нерідко причиною сварок стають події з минулого подружжя. Починаючи з банальної ситуації в сьогоденні, вони переключаються на минуле. Від цього проблема не тільки не вирішується, але ще більше посилюється і приймає більш серйозні масштаби.

  Висновок - щоб жити сьогоденням і думати про майбутнє, не варто згадувати минуле. Принаймні негативні моменти. Нехай вони там і залишаться, інакше в минуле вирушать ваші відносини.

  Проблема не в коханій людині

  Психологи стверджують, що припинити сваритися допомагає думка про те, що причиною є що завгодно, тільки не улюблений вами людина. Це можуть бути звички, його і ваші, середовище, в якій ви обидва росли і формувалися, обставини, в яких ви опинилися на даний момент. Думайте про те, що ви обидва - добрі і люблячі один одного люди, просто на даний момент часу вам складно домовитися, і в цьому вся причина.

  Постарайтеся поговорити один з одним спокійно, відклавши в бік емоції і не намагаючись поранити один одного. Для цього поставте себе на місце вашого співрозмовника і розмовляєте з ним так, як хочете, щоб говорили з вами. Ваша мета - не перемогти, а прийти до компромісу, який влаштує обох. Якщо такий варіант на даний момент здається неприйнятним, варто відкласти розмову на деякий час.

  Займіть свій розум

  Ще один простий, але дієвий порада від психологів - зайняти свій розум позитивними думками. Коли ваша розумова діяльність спрямована на обдумування чергового кулінарного шедевра, організації сімейного свята або романтичної вечері, похмурим думкам і негативним емоціям просто ніде буде притулитися.

  Вмійте радіти життю і отримувати радість від успіху вашого супутника життя. Тоді причин для конфліктів стане набагато менше, а навіть якщо вони з'являться, ви зумієте взяти себе в руки і заглушити бажання посваритися в самому початку.

  Більше дізнатися про причини сварок ви зможете статті - Чому люди сваряться.

  Корисні поради

  Отже, щоб не сваритися, необхідно дотримуватися простих порад

 • Навчіться слухати один одного. Ведіть діалог, а не монолог. Також, слухаючи іншого, постарайтеся його почути, зрозуміти, що саме він хоче вам сказати.
 • Будьте готові поступитися. Не упрямьтесь, відстоюючи своє, у що б то не стало. Маленька перемога в суперечці може обернутися великою поразкою у відносинах.
 • Якщо емоційне збудження зашкалює, дайте собі охолонути. Краще підіть, на час залишивши «поле бою».
 • Постарайтеся перейти на що-небудь позитивне. Відмінно допомагає гумор. Як показує практика, сміятися і лаятися одночасно - неможливо. Тому використовуйте гумор як помічника для виходу зі складних ситуацій.
 • Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту