Логотип сайту

бачить дитина?

Как видит ребенок?

Зоровий орган малюка формується в утробі матері ще до народження, і коли дитина з'являється на світло, будова очі дуже схоже з оком дорослої людини. Головною відмінною рисою є те, що очей малюка має масу незрелостей. Він повинен буде пройти безліч змін на шляху до розвитку. У статті розберемо, як бачать світ діти.

Ще у мами в животику дитина починає міні-тренування вічко - вже там він починає відкривати і закривати очі. Але на першу щабель розвитку зір потрапляє лише тоді, коли очі починають бачити світло. Всі основні зміни у людини відбуваються в перші два роки.

Як бачить новонароджений малюк

Коли дитина народжується, він відразу розрізняє світло, решта навколишнє середовище для його очей є нечіткої, розпливчастої - так бачать світ новонароджені діти. Якщо зіниця звужується, це рефлекторна дія. Спочатку малюк бачить лише чорні, білі кольори і відтінки сірого. Можливість фокусувати зір діє лише на відстані 20-30 см, саме тому він бачить дуже розмито.

Вже в перші три тижні свого розвитку дитина починає розрізняти предмети і кольору, формується певна база для придбання зорового досвіду.

В місяць дитина бачить вже краще, він вчиться керувати оченятами, фокусувати зір і стежити за предметами, розвивати координацію рухів при дії системи «око-рука».

Як бачить розвивається дитина

У процесі росту гострота зору дитини підвищується. Вже в проміжку часу від 2 до 6 місяців у дитини з'являються здатності розрізняти кольори, він починає активно розглядати і обстежувати довкілля.

Вже в 12 місяців малюк може розпізнавати не тільки предмети цілком, але і по частинах, виконувати пошук предметів очима, знаходити місця, де колись лежав предмет, тобто фіксувати зв'язки між предметами. В цей період у дитини з'являється зорова пам'ять.

У віці від двох до семи років відбуваються зміни в просторовому сприйнятті. Далі зір розвивається завдяки отриманому раніше досвіду в процесі навчання малюка. Тут відмінно допомагає малювання, розфарбовування, вирізання та збирання виробів - все те, що допомагає дитині розвиватися граючись.

Важливо пам'ятати, що дитина повинен проходити медичне обстеження, навіть якщо у батьків не було патологій зору.

Розвиток очі дитини

Практика показує, що при народженні у більшості діток до 3-х років спостерігається гіпертрофічна рефракція - далекозорість. Згідно медичним дослідженням, відсоток таких випадків - 92,8%. Що ж стосується короткозорості і нормального зору - 2% і 3,7% відповідно. Тому, не варто хвилюватися. В ході зростання малюка зір розвивається в нормальну бік, спостерігається ущільнення рогівки і кришталика.

Патології в розвитку, які можна визначити будинку

Як показують дослідження, на розвиток зору малюка може вплинути декілька факторів:

 • інфекційні хвороби;
 • надмірне або тривале введення препаратів, які застосовуються при цукровому діабеті;
 • гіпоксія;
 • вплив хлориду літію і роданида натрію;
 • авітаміноз;
 • діагностичні рентгенографії вагітних;
 • спадкові чинники.
 • Спостерігаючи за ростом і розвитком дитини в перший місяць, батьки можуть помітити відхилення в рості і розвитку око малюка. Це можуть бути наступні спостереження:

 • Явні відмінності в розмірах очних яблук у малюка.
 • Розширення зіниць при відсутності світла і звуження при світлі - нормальна реакція. При відсутності таких реакцій важливо відразу ж звернутися до лікаря.
 • Якщо у вас залишилися якісь питання, то читайте додаткову статтю, в якій описаній, як бачить дитина - Коли діти починають бачити.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту