Логотип сайту

Що таке імпорт?

Что такое импорт?

Імпорт - це ввезення будь-яких типів товарів і послуг на територію країни без зобов'язання зворотного вивезення. Імпорт товарів є одним з найважливіших об'єктів регулювання з боку держави. У цій статті розповімо докладніше про те, що таке імпорт, які бувають типи імпорту і як його регулюють.

Типи імпорту

Строго кажучи, сьогодні існує два типи імпорту :

 • промислових і споживчих товарів;
 • проміжної продукції та послуг.
 • Як правило, іноземні компанії прагнуть ввозити в країну ті види товарів, які не представлені або представлені в недостатній кількості на національному ринку.

  Обсяги імпорту визначаються масштабами народного господарства і виробництва країни, а також його забезпеченістю різними ресурсами, включаючи і інтелектуальні. Чим більш повно забезпечує себе країна, тим менше імпортних товарів і послуг буде ввозитися.

  Регулювання імпорту - як і навіщо?

  Держава регулює імпорт допомогою різних інструментів, зокрема, створенням спеціальних мит і квот, встановлення мінімальних імпортних цін, особливих податків, технічних бар'єрів тощо Всі ці обмеження використовуються для того, щоб захистити національних виробників від конкуренції.

  Ступінь регулювання ввезення імпортної продукції визначається типом торгової політики держави.Так, держави з ліберальною торговельною політикою майже не обмежують імпорт, а ось протекціоністські встановлюють жорсткі рамки на ввезення товарів.

  Більше про економіку читайте у розділі Економіка.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту