Логотип сайту

Як навчитися гарно малювати?

Как научиться красиво рисовать?

Багато людей вважають, що навчитися гарно малювати неможливо, а потрібно народитися з художнім талантом. Але це далеко не так - мистецтво малюнка підвладне кожному, потрібно для цього докласти максимум зусиль і вчитися із задоволенням.

Як навчитися гарно малювати поетапно

Маючи первинні навички у малюванні, необхідно як можна частіше вправлятися в олівцевої або будь-який інший улюбленій техніці малювання. Тоді картини будуть виходити з кожним разом все красивіше і краще. Для освоєння азів образотворчого мистецтва радимо ознайомитися з нашою статтею - Як навчитися малювати.

А щоб навчитися створювати відразу красиві малюнки, потрібно освоїти такі навички

 • Грамотне розташування зображуваних предметів на аркуші паперу, як у просторі. Це один із самих головних навичок для кожного художника. Завдяки цьому можна створювати картини, що передають об'ємність сюжету. В іншому випадку картина не буде сприйматися ніким, окрім як самим художником, бо тільки він зможе зрозуміти, що повинно бути зображено.
 • Грамотне нанесення штрихів на картині. За допомогою штрихів на будь картині зображується фон. Без фону важко уявити цілісну картину, без нього предмети ілюстрації будуть виглядати просто самотніми, окремими від загального сюжету. Освоївши техніку нанесення різних видів штрихів, можна зробити свої малюнки не тільки красивими, але і «живими», чіткими і яскравими.
 • Тонування (розтяжка) за допомогою олівця - це ще один з секретів майстрів-художників. Навчившись цій техніці за допомогою різного натиску на олівець, можна освоїти майстерність робити малюнки реалістичними. Навчитися надавати краси свого творіння на будь-якому етапі допоможе ознайомлення з нашої статті - Як гарно малювати.
 • Вміння малювати об'ємні об'єкти і фігури. До освоєння даного навику можна приступати, якщо успішно пройдені попередні три пункти. Вміючи розташовувати в просторі об'єкти, наносити штрихи і робити олівцеву розтяжку на картині, можна опанувати і мистецтвом малювання об'ємних фігур. Це вміння однозначно покращить техніку малювання і зробить малюнки красивіше.
 • З попереднього досвіду випливає наступний - потрібно освоїти техніку передачі власної тіні фігур на папері. Це надає додатковий обсяг картинам, а значить - робить їх набагато більш реалістичними. Цей навик добре відточувати, якщо змальовувати з натури, наприклад, кулі, куби і т. д. При цьому має значення не тільки форма самого предмета, але і джерело світла, за напрямком від якого і відкидає тінь той чи інший предмет. З часом потрібно переходити на зображення більш складних предметів.
 • Ну і нарешті, щоб малювати красиві картини, потрібно вчитися дотримуватися композицію. Завдяки цьому вмінню можна передавати свій настрій на момент малювання.
 • Навички професійних художників: як ними опанувати?

  Щоб освоїти всі перераховані навички, необхідні для створення красивих картин, багато людей, починаючи з дитячого віку, відвідують художні школи або студії. Однак, якщо на це немає достатньо часу, навчитися малювати можна і самостійно. У цьому допоможе ознайомлення з темами у нашому розділі - Малювання.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту