Логотип сайту

Що таке післяплата?

Что такое наложенный платеж?

У поняття «післяплата» два основних, схожих за змістом значення. У першому випадку - це один із способів оплати поштового відправлення (вантажу або посилки), а в другому - один з варіантів взаєморозрахунків між організаціями при відправленні товару.

Детальніше про те, що таке післяплата в кожному з цих випадків, і піде мова далі.

Що таке післяплата: основні значення

Розрахунки за допомогою накладеного платежу здійснюються в наступних випадках:

  • В якості оплати адресатом вантажу або посилки, які були надіслані йому поштою. У цьому випадку особа, що відправляє їх, доручає поштовому відділенню або транспортної компанії видати посилку одержувачу тільки якщо той повністю оплатить її оголошену вартість. Відправник заповнює спеціальний бланк при відправці матеріальних цінностей післяплатою і отримує відправлену одержувачем суму. Пошта з цієї суми утримує тільки вартість слуги переказу грошей.
  • При відправці дрібних і не дуже дорогих партій якого-небудь товару, а також при розрахунках будь-яких господарських організацій з громадянами. При цьому, як і в першому випадку, здаючи вантаж в транспортну компанію або відділення зв'язку, відправник ставить умовою видачі вантажу одержувачу повну оплату зазначеної суми допомогою післяплати. Виробляти післяплата при цьому адресат може як готівкою, так і за безготівковим розрахунком (такими можуть бути гарантовані платіжні доручення, погоджені банком, а також чеки). Безготівкові накладені платежі зараховуються на банківські рахунки підприємств або організацій. Матеріальну відповідальність за збереження вантажу, який був посланий післяплатою, бере на себе транспортна компанія чи підприємство зв'язку.
  • Оплата товарів післяплатою дуже часто використовується в роздрібних і дрібнооптових інтернет-магазинах та інших торгових організаціях, які займаються посилкової торгівлею. Знайти визначення інших економічних понять і термінів ви зможете у розділі на нашому сайті Економічні терміни.

    Додати коментар
    Ім'я:*
    Пошук по сайту