Логотип сайту

Що таке дека?

Что такое дека?

Багато людей, не пов'язані з музикою, можуть запитати, що таке дека. Даний термін походить від німецького і означає деталь струнного інструменту. Вона досить важлива, так як передає коливання повітря від струн. Завдяки даній функції отриманий звук стає набагато голосніше, ніж якщо б струна грала сама по собі. Цікаво, що дека використовується також в роялі, піаніно, арфі та інших струнних та струнно-щипкових музичних інструментах.

Принцип дії деки заснований на коливанні. Вимушені коливання пристрої відбуваються під дією струн. Хоча розміри струн і цієї деталі сильно відрізняються, це не впливає на частоту і тембр звуку. Чим більше площа деки, тим потужніше і голосніше звук.

Стандартний матеріал для виготовлення деки - дерево. Але бувають випадки, коли замість цього матеріалу використовують пластик або шкіру. Відомий багатьом інструмент банджо є тому прикладом. У готової деці роблять спеціальні отвори, форма яких залежить від типу музичного інструменту. Наприклад, отвори, які нагадують англійську букву S, роблять для скрипок, форма розетки застосовується для лютні, а круглі отвори використовують для гітар.

Більше нових слів можна знайти в розділі Визначення.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту