Логотип сайту

Як відкрити голівку?

Как открыть головку?

Дивіться відео

Як відкрити голівку?

Коли в родині з'являється дитина чоловічої статі, батьків починає цікавити питання про те, в якому віці повинна відкриватися головка статевого члена хлопчика. Деякі мами, наслухавшись порад подруг або навіть лікарів, поспішають відкрити голівку своєму малюкові, навіть толком не знаючи, як це правильно робиться, і тим самим завдають шкоди своїй дитині. Прочитати про це можна в нашій статті - У скільки років відкривається головка.

Чи потрібно відкривати головку

Перш ніж відкривати головку слід дізнатися, а чи потрібно це взагалі робити. Таке питання виникає, перш за все, тому що дана проблема не є патологією, особливо в дитячому віці. Лікарі називають звуження крайньої плоті статевого члена фімозом і виділяють кілька ступенів. Всього їх чотири, і починати говорити про яку-небудь з них варто лише з початком статевого дозрівання хлопчика.

Саме цей період є найбільш актуальним для постановки діагнозу, оскільки найчастіше до підліткового віку проблема вирішується сама собою. І тут мудро Головкароблять батьки, які не намагаються насильницьким методом відсувати крайню плоть свого ще маленького сина.

Хлопчикам не забороняється мати фізіологічний фімоз, якщо він не завдає їм ніяких незручностей. Даний вид фімозу має дві форми:

 • атрофічна - шкіра крайньої плоті тонка;
 • гіпертрофічна - шкірні покриви товсті. За зовнішнім виглядом нагадують хоботок.
 • При відсутності хворобливих симптомів хлопчика можна залишити в спокої до віку приблизно 10-11 років, коли його статевий член почне зростати. Тоді, якщо фімоз все ще залишається, слід звернутися до фахівця.

  Як відкрити голівку без шкоди для здоров'я

  Якщо в період статевого дозрівання у хлопчика виявлені всі ознаки фімозу, то слід вжити заходів щодо його усунення. Це можна зробити і раніше, якщо дитина скаржиться на проблеми з сечовипусканням, свербіж або труднощі з гігієною статевих органів.

  Що робити не можна

  Ні в якому разі не можна виконувати самим або дозволяти лікаря наступні дії:

 • різко намагатися відсунути крайню плоть, ризикуючи зробити надриви;
 • приймати неодноразові спроби відкрити голівку, незважаючи на больові Головкавідчуття дитини.
 • Ігноруючи дані вказівки, з фімозу можна легко зробити парафімоз, коли повернути крайню плоть на місце буде дуже важко, і статевого органу хлопчика буде загрожувати велика небезпека (аж до гангрени головки). На жаль, навіть деякі лікарі все ще дотримуються таких радикальних способів, які вже довели свою неефективність і навіть небезпека. Після таких необдуманих дій можуть утворитися спайки, які ще більше посилять проблему фімозу.

  Що потрібно робити

  Є два способи безболісного відкриття головки:

 • Водні процедури. Приймаючи ванну, дитина або його батьки можуть обережно і дбайливо намагатися відтягувати крайню плоть, намагаючись вивільнити голівку. Розпарена шкіра легше піддається розтягуванню і з часом регулярні маніпуляції приведуть до успіху. Тут важливо не травмувати ніжну шкіру і виконувати процедуру недовго, але систематично.
 • Медичне втручання. Якщо хлопчик підростає, а позбавитися від фімозу не вдається, то залишається оперативний метод, коли крайню плоть просто-напросто видаляють. В цій процедурі немає нічого страшного, і багато чоловіків роблять її свідомо, навіть не маючи ніякого фімозу.
 • Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту