Логотип сайту

Як люди полювали?

Как люди охотились?

Мабуть, не знайти таких народів і цивілізацій, які не займалися полюванням. Залежно від кліматичних зон, суспільного розвитку і різноманіття тваринного світу полювання в різних куточках світу має свої певні риси. З плином часу полювання видозмінювалася, проте ми можемо собі уявити, як люди полювали раніше. А про інше, що відбувалося в світі і залишила свій слід в історії, ви можете прочитати в розділі Історія.

Первісна полювання

Первісна людина з допомогою полювання здобував собі їжу та шкури. У доісторичну епоху об'єктами полювання були бізони, олені, ведмеді та мамонти. Полювання було колективним, найчастіше в ній брали участь усі дорослі чоловіки племені. Це було дуже важлива подія, адже від його результату залежало, плем'я голодувати або жити в ситості.

В печерах, заселених в доісторичні часи людьми, дослідники знаходять безліч малюнків, що зображують сцени полювання. Люди викопували в землі велику і глибоку яму і прикривали її гілками. Тварин, наприклад, мамонтів заганяли у ці пастки і забивали камінням і дрючками. Крім того, в пізньому кам'яному столітті використовувалися цибулю і праща, а також різні мережі і гарпуни.

З початком розвитку скотарства полювання стала долею лише деяких людей, але продовжувала, як і раніше займати важливе місце в суспільстві. У той час як помічників на полюванні людина стала використовувати собак.

Як люди полювали в давнину

У Стародавньому світі полюванням займалися як для забави, так і в якості додаткового джерела прожитку. На одній з єгипетських фресок зображений фараон, що пливе в човні по Нілу. В одній руці він тримає спійманих чапель, в іншій - свою зброю, особливу метальну палицю. Відомо, що в той час існували спеціальні мисливські парки, тобто обгороджені місця для царського полювання. Простолюдинам полювати там було заборонено. Об'єктами полювання царів і знаті були леви, антилопи, олені, лисиці, різні птахи і зайці. Іноді спійманих тварин відправляли в якості дорогого подарунка в інші країни.

В Азії була популярна полювання з ловчими птахами, частіше соколами. Соколине полювання була відома в Середній Азії, Китаї і навіть в Стародавній Русі. Спеціально навчені ловчі птахи цінувалися дуже високо.

Полювання в Середні століття і Новий час

У Середні століття в Європі полювання являла собою пишний святковий виїзд знаті. Мисливські трофеї, наприклад, кабанячі голови прикрашали зали в замках, підкреслюючи високий статус їх господаря. Для загороди тварин використовувалися собаки особливих порід. В мисливських угіддях, найчастіше перебували в лісах навколо замків, перебували спеціальні сторожа, стежили за чисельністю тварин і каравшие браконьєрів.

На Русі псова охота відома з XV століття. Вогнепальна зброя, що з'явилося приблизно в той час, активно використовувалося як знатні, так і простими мисливцями. Полювання стала не стільки засобом для добування їжі, скільки показником багатства і статусу. Право на полювання мали далеко не всі. Існувала і промислова полювання заради шкур хутрових звірів, які ще в давнину мали величезну вартість.

У 1859 р. В Москві було створено Товариство полювання, а в 1872 р. було засновано Імператорське товариство з розведення мисливських видів тварин. Це товариство займалося контролем полювання. Тоді ж з'явився етикет мисливців і деякі правила ведення полювання. Всі ці заходи були створені для зручності самих мисливців, а також для збереження чисельності промислових тварин. Крім того, організовуються спеціальні заповідники для збереження популяцій тварин.

Наш час

Зараз існує безліч мисливських угідь і заказників. Кожен бажаючий стати мисливцем реєструє свою зброю і набуває мисливський квиток, який дає можливість полювати тільки в певних місцях, тільки в певний час і лише на певний вид тварин. Завдяки такій регламентації полювання тварини не відстрілюються бездумно.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту