Логотип сайту

Як правильно гладити сорочку?

Как правильно гладить рубашку?

Дивіться відео

Як правильно гладити сорочку?

Здавалося б, що може бути складного в прасуванні такої простої речі, як чоловіча сорочка - розклав її на столі, ввімкнув праску і швиденько выгладил. Однак на ділі все виявляється не так просто, і часто отглаженная таким неналежним чином сорочка виглядає дуже непрезентабельно. Для того щоб на чоловічій сорочці після прасування не було жодної зморшки, треба вміти правильно її гладити. Робити це не так вже й важко - потрібно лише знати, в якій послідовності слід гладити окремі частини сорочки і як правильно виконувати кожну технологічну операцію. Поговоримо про те, як правильно гладити чоловічу сорочку.

Порядок прасування чоловічої сорочки

Щоб сорочка була отглажена ідеально, гладити її завжди слід в строго певному і незмінному порядку:

 • комір,
 • манжети,
 • рукава,
 • планки,
 • полички,
 • спинка.
 • Перш ніж приступати безпосередньо до прасуванню, обов'язково вивчіть внутрішню вшивку, наявну в кожній сорочці. На ній ви знайдете значок у формі праски, на якому зображено кілька жирних крапок (від однієї до чотирьох) - це рекомендований температурний режим прасування для вашої сорочки (про режими прасування раніше вже докладно розповідалося у нашій статті Як правильно гладити чоловічу сорочку). Встановіть регулятор праски в потрібне положення, залийте в резервуар дистильовану воду і включіть праска.

  Якщо тканина, з якої зроблена сорочка, допускає використання пари при гладінні, увімкніть систему подачі пари. Коли праска нагріється і сигнальна лампа згасне, починайте прасувати сорочку.

  Техніка прасування

  Комір

  Розкладіть комір сорочки на прасувальній дошці виворітного стороною вгору. Отгладьте його з вивороту, рухаючи праска від куточків коміра до його центру. Переверніть сорочку і аналогічним чином пропрасуйте лицьову сторону коміра. З цього боку гладьте комір особливо ретельно, постарайтеся домогтися того, щоб на ньому не залишилося жодної зморшки. Окремим рухом відпрасуйте стійку коміра. Ні в якому разі не загладжуйте згин між стійкою і самим коміром - цей перегин повинен потім утворитися природним чином.

  Манжети

  Манжети сорочки гладьте так само, як і комір, - спершу з виворітного боку, потім з лицьового. Манжети гладьте не менш старанно, ніж комір, адже саме ці частини чоловічої сорочки завжди знаходяться на виду.

  Рукава

  Загальне правило - розправте рукав на дошці і старанно пропрасуйте його, переміщаючи праска знизу вгору, тобто ніс праски повинен рухатися від манжети до плеча. Далі думки фахівців розходяться. Одні стверджують, що стрілки на рукавах чоловічої сорочки - це моветон, тому гладити рукава треба тільки на спеціальній підставці, натягнувши рукав на неї і поступово повертаючи його під праскою. Інші ж кажуть, що на строгих чоловічих сорочках стрілки цілком доречні, і гладити рукава покладається в складеному навпіл вигляді, пропрасовуючи їх спочатку з задньою, а потім з передньої сторони. Звичайно, другий спосіб прасування значно простіше і для його здійснення не потрібно спеціальне пристосування - «прасувальний рукав», хоча не можна однозначно сказати, що він краще першого. Який з них вибрати-вирішуйте самі.

  Планки і полички

  Починайте прасування з правої полички - тієї, на якій пришиті гудзики. Надіньте праву поличку на прасувальну дошку і старанно розгладьте кокетку, а потім планку, особливо ретельно гладьте її ділянки між гудзиками. Отгладьте всю іншу частину полички аж до бічного шва. Надягніть на дошку ліву поличку і пропрасуйте її аналогічним чином - тут справа піде значно швидше, так як на лівій планці не гудзики, а петлі, тому гладити її набагато простіше.

  Спинка

  Ви наближаєтеся до фінішу - на дошку надіньте праву частину спинки, отгладьте кокетку, потім нижню частину спинки. Пересуньте сорочку від себе і таким же чином отгладьте ліву частину спинки. Завершальний штрих - укладіть спинку сорочки по середині дошки і остаточно пропрасуйте її центральну частину. Повісьте сорочку на плечі і дайте їй остаточно охолонути.

  Загальні правила

 • Якісно відпрасувати чоловічу сорочку на столі практично неможливо. Для того щоб отглаженная сорочка виглядала бездоганно, гладити її треба на спеціальній дошці.
 • Для прасування сорочок потрібен хороший сучасний праска, з терморегулятором і системою утворення пари.
 • Щоб уникнути утворення брудних плям на тканини сорочки, перед прасуванням перевірте підошву праски і, якщо треба, почистіть її. Жовті плями можуть з'явитися на сорочці в процесі прасування і через використання водопровідної води для одержання пари. Для того щоб з отворів в підошві праски разом з парою в самий невідповідний момент не випадали шматочки вапна та іржі, заливайте в резервуар праски тільки дистильовану воду.
 • Не пересушуйте сорочки після прання - гладьте їх злегка вологими, це набагато полегшить процес прасування. Якщо момент був упущений, і сорочка все ж пересохла, за годину до прасування збризніть її водою з пульверизатора, скрутіть і покладіть в чистий поліетиленовий пакет. Сорочка в ньому відволожиться, і гладити її потім буде значно легше. Ця рада не відноситься до сорочок зробленим з віскози, натурального або ацетатного шовку - їх гладять абсолютно сухими і не збризкують водою, від якої на цих тканинах під гарячим праскою утворюються плями.
 • Майже всі гладять сорочки з лицьового боку, гладять з вивороту тільки сорочки з вишивкою або ж сорочки з жакардових тканин з блискучими нитками.
 • Якщо ви захочете навчитися гладити ще й штани, читайте нашу статтю Як правильно гладити брюки.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту