Логотип сайту

Як прийняти батьків?

Как принять родителей?

Одвічна проблема «батьків і дітей» обговорювалася в суспільстві, літературі, філософії і мистецтві, напевно, в усі часи. Це один з найважливіших моментів взаємин у кожній родині з часу вступу дитини в підлітковий етап життя. Про складнощі перехідного віку і про те, як їх подолати, читайте докладніше у нашій статті " Як вести себе з батьками.

А між дорослими вже дітьми та їх батьками часто виникають конфлікти, на подолання яких витрачаються величезні зусилля з обох конфліктуючих сторін. Як прийняти батьків такими, які вони є, розповідається в цій статті.

Ось декілька порад, які можна дати вже дорослій людині, що вирішила налагодити засмучені відносини.

 • Батьки люблять вас. Ніколи про це не забувайте, в якій би безвихідь не заходили ваші з ними взаємовідносини. Пам'ятайте про те, що найчастіше батьки відмовляють (або відмовляли) собі багато в чому заради того, щоб їх чадо було забезпечено всім необхідним. Вже хоча б тому до них потрібно завжди ставитися з належною повагою. І якщо з вами сталося лихо, батько й мати - перші люди, які зможуть прийти до вас на допомога.
 • Ваші батьки вже немолоді. Їх не «переробити»: тобто важко буде змінити їх погляди на навколишній світ, правила, за якими вони звикли існувати. Так що змінитися і «підлаштуватися» доведеться, швидше за все, вам.
 • Батьки звикли нести за вас певну відповідальність. І коли дитина виростає, у них все одно залишається цей рефлекс. Тому вони всіляко опікуються вас, дають, здавалося б, непотрібні вам поради. Насправді - все робиться для вашого ж блага, а це, як мінімум, приємно усвідомлювати. До того ж, слухатися батьків іноді буває корисно, так як у них за плечима багатий життєвий досвід, до якого вам ще рости і рости.
 • Запросіть батьків для розмови в невимушеній обстановці поза домом (ресторан, кафе, на пікнік), туди, де в спокійній обстановці можна обговорити ваші подальші взаємини. Так буде набагато простіше піти на поступки обом сторонам.
 • Про те, як поліпшити стосунки з батьками, читайте докладніше в іншій нашій статті Як ставитися до батьків.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту