Логотип сайту

Як підключити УЗО?

Как подключить УЗО?

Дивіться відео

Як підключити УЗО?

У нашій статті ми розберемося, що таке УЗО (пристрій захисного відключення, яке також називають «диференціальної захистом») і як його підключити самостійно. Але для початку трохи інформації про УЗО.

УЗО - корисний апарат, адже він значно знижує пошкодження людини від ураження електрострумом, а також дає захист від пожежі, який може бути викликаний витоком струму через пошкоджену проводку. Даний апарат може включати/відключати проведення электротоков, а також автоматично розмикає контакти при підвищених перевантаженнях в електросистемі. УЗО спрацьовує за час, що не перевищує 40 мс, до того, як напруга, пройшовши через людський організм, викликає серйозні порушення серцевого ритму, що є основною причиною смерті від впливу електрики.

Як підключити УЗО самостійно

Найкраще УЗО розташовувати в безпосередній близькості від системи електроживлення. Справа в тому, що проміжок між електричним лічильником і системою електроживлення піддається суворому контролю з боку організації, що стежить за показаннями приладів обліку електричної енергії. При такому розташуванні мінімізується ризик витоків на землю по всій електричної мережі. Однак при цьому розташуванні є і деякі недоліки, оскільки в разі неполадок буде знеструмлена вся электрифицируемая область поряд з цим захистом, що може призвести до різних неприємностей. В даному випадку потрібно або встановити кілька УЗО, або ж змонтувати апарат поряд з найбільш важливою ділянкою.

Апарат УЗО підключається дуже просто, і на корпусі, як правило, є схема підключення. Контакти нейтралі підключаються до нульових фазним контактів можуть позначатися 1, 2 або L), правда, іноді дані контакти взагалі не позначаються. УЗО буває як однофазний так і трифазним: різниця між ними полягає лише в чисельності контактів. В іншому ж у 3-фазного УЗО схема підключення та ж, що і у однофазного: до нейтралі прикручується нульовий провід, а далі - по фазах. УЗО на 100 мА і вище призначаються для захисту найбільших ділянок електромережі, де низький поріг цього значення міг би спровокувати часті помилкові спрацьовування системи.

Про додаткові функції ПЗВ

Апарат УЗО чітко відстежує значення струму між нульовим і фазним проводами. При стабільній роботі пристроїв значення залишаються в межах норми. Наприклад, якщо електрична проводка стара, зношена і проходить в приміщенні з підвищеною вологістю, з тріщин на неї може потрапити волога, що призведе до різниці значень між проводами. У цьому випадку УЗО негайно відреагує на відмінність у значеннях і вимикає живильну мережу.

Будь-які пристрої схильні до поломок, і ПЗВ - не виняток. Проте ця техніка оснащується функцією перевірки, причому кнопка перевірки розміщена якраз на передній панелі УЗО. Якщо ви натиснете кнопку самоперевірки, відбудеться імітація витоку струму, і наша система автоматично відключить подачу струму. Не лінуйтеся час від часу користуватися кнопкою, а краще всього робити це щомісяця.

Пам'ятайте, що УЗО найкраще встановлювати в зонах високої електробезпеки. Якщо ж у будинку є зони, де навіть короткочасне відключення може викликати негативні наслідки, дану захист краще не встановлювати зовсім. УЗО дуже чутливо до изношенному електроустаткування, особливо якщо остання знаходиться поза будівлі. Хоча дані апарати і приносять суттєву користь, проте в деяких випадках можуть доставити масу проблем, якщо не подумати про доцільність їх використання.

Також слід знати, що апарат УЗО не є заміною захисних пристроїв від надструмів з запобіжниками, оскільки він не може діагностувати вихід з ладу електрообладнання, якщо тільки він не викликається витоком струму. Додамо, що в деяких країнах установка апаратів УЗО - обов'язкова умова роботи електросистеми.

Наостанок хотілося б поділитися з читачами, які шукають інформацію по електриці, корисної посиланням. Інші статті на цю тему ви можете прочитати в нашому розділі Електрика.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту