Логотип сайту

Як намалювати портрет для початківців?

Как нарисовать портрет для начинающих?

Дивіться відео

Як намалювати портрет для початківців?

Малювання портрета - завдання не з легких, адже потрібно вміти не просто передавати тонкощі рис, але і міміку, особливості способу, характер. Допоможуть у цьому професійні уроки малювання олівцем портретів. Ну, а на перших порах художнику-початківцю буде достатньо знання основ.

Етапи малювання портрета

Як і будь-який інший малюнок, портрет слід починати з найбільш простих ліній, з розмітки розташування очей, носа, губ і інших деталей обличчя. Така методика призначена для початківців, вона дозволить намалювати портрет максимально коректним з точки зору симетрії. Тому в першу чергу:

 • Зобразіть на папері овал обличчя. Слідкуйте за тим, щоб він відповідав формі особи зображуваного людини - вона може бути більш округлої або більш загостреною в підборідді і пр.
 • Посередині овалу обличчя намалюйте горизонтальну лінію. І трохи нижче ще одну. Позначте на ній середину і опустіть від цієї точки вниз вертикальну лінію. Позначте на ній рискою кордон нижньої частини носа, намалюйте контури вух. При цьому для початківців портретистів важливо спочатку намалювати портрет олівцем, виконуючи лише легкі ескізні лінії, які можна в процесі роботи швидко підкоригувати, стерти. Це дасть можливість виконати малюнок максимально акуратно. Слідкуйте за тим, щоб олівець був твердий і добре заточений.
 • Далі намалюйте контури очей. Для цього візьміть за основу другу горизонтальну лінію, яку ми креслили в попередньому кроці. Точками відзначте на ній внутрішні і зовнішні кордони очей. Уважно вивчіть форму очей своєї моделі і постарайтеся якомога точніше зобразити на малюнку. Також не забудьте рискою відзначити лінію розташування губ.портрет
 • Тепер, користуючись допоміжними лініями, намалюйте ніс, рот і брови. Ми малюємо портрет олівцем поетапно, а тому для початку робіть прості лінії - без промальовування тіней, текстури шкіри і волосся. Ніс малюйте, починаючи з його кінчика (галочка з невеликими дугами з боків), трохи правіше від центру кінчика носа проведіть вгору пряму лінію (ідеальної перпендикулярності домагатися не потрібно). Вгорі вона повинна трохи згинатися і доходити майже до внутрішнього краю правої брови. Губи також малюйте, починаючи знизу. Також виконайте базові начерки волосся.
 • На цьому етапі ескізні роботи завершені. Щоб намалювати олівцем портрет людини, як можна більш відповідний оригіналу, обов'язково ще раз погляньте на свою роботу. Зробіть необхідні виправлення. Не забудьте стерти всі допоміжні лінії і приступайте до наступного етапу - «пожвавленню» малюнка.

 • Кожен елемент особи оточуємо додатковими деталями. Працюємо тепер вже як з твердими, так і з м'якими олівцями. Дозволяємо собі більш сильний натиск на грифель.
 • Промальовуємо тіні і висвітлюємо потрібні ділянки. Обов'язково приділяємо багато уваги волосся, бороди (якщо вона є). Окремі частини обличчя можна трохи розтушувати - тільки стежте за тим, щоб не залишалися брудні плями.
 • Також навчитися правильно малювати портрет олівцем допоможе наша стаття "Як намалювати портрет дівчини.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту