Логотип сайту

Чим корисний людина?

Чем полезен человек?

У суспільстві часто можна почути, що людина більше шкодить природі, ніж приносить їй користі. У зв'язку з цим ми розглянемо, чим корисний людина для планети, приносить їй користь чи ні.

Що для планети корисно

Вчені сперечаються, що більше корисно для нашої планети - зниження діяльності або, навпаки, прискорення темпів розвитку? Це проблема майбутнього, проте вона вже дає про себе знати. Людей на планеті з кожним роком все більше, а менше ресурсів. Виробництво не зупиняється, а навпаки, збільшує свої темпи з кожним роком. Все це часто негативно позначається на планеті.

Однак без росту технологій неможливо досягти прогресу, а значить можна і створити щось, що може допомогти нашій планеті. Завдання, як повернути природі все забране і як відшкодувати їй збиток, нанесений за все існування цивілізації, вже давно стоїть перед людьми. Особливо починаючи з 20-го століття, коли спостерігався різкий стрибок у розвитку промисловості.

Мова зараз йде про те, як зберегти і примножити багатства Землі.

Користь для людини планети

Відомо, що в природі існує безліч явищ, які згубно впливають на навколишнє середовище. Ці явища можуть бути безпосередньо чи опосередковано викликані діяльністю людини. Однак і стихія сама по собі здатна нанести шкоду певних регіонах планети.

Одним з таких лих є посуха. Опустелювання зараз - це справжня проблема для країн середньої Азії та країн Африки. Внаслідок згубного впливу посух флора пустель гине, фауна виявляється в критичних умовах для життя. Без води і їжі не здатна прожити жодна тварина. У ряді країн середньої Азії вода є, проте вона абсолютно не придатна для пиття, так як містить багато солі. Але в таких країнах, як ОАЕ, Катар, Ізраїль є проекти опріснення морської води. Багато з них вже працюють.

Ці проекти можна використовувати для створення так званих оазисів, які зможуть відвідувати мешканці флори і фауни пустель.

Рішення проблеми витіснення

Проблема витіснення полягає в тому, що одні види тварин витісняють інші. Наприклад, в Австралії вже давно спостерігається засилля кроликів, яких завезли з Європи. В результаті чого ці гризуни надзвичайно швидко розселилися по материку і стали поїдати рослини у величезних кількостях. Це призвело до того, що багато тварин залишилися без їжі. З-за цього уряд Австралії дозволив щорічний відстріл кролів з метою знизити їх популяцію. Також були введені заходи з озеленення материка і, знову ж таки, боротьбі з опустелюванням.

Те ж саме стосується і бородавочников. Ці кабани були завезені і широко поширилися по континенту. Вони не тільки позбавляють інших тварин їжі, але і викликають ерозію ґрунту в результаті постійного впливу на неї своїми копитами і іклами.

Зрозуміло, самі по собі ці тварини не є шкідниками, але з-за великого числа вони стали вкрай негативно впливати на життя інших видів.

Так небезпечна нафтовидобуток

Багато вважають нафтовидобуток і газовидобуток небезпечними видами діяльності, які здатні сильно нашкодити навколишньому середовищу. Звичайно, і нафта, і газ - потенційно небезпечні види палива. Однак якщо б їх видобуток не велася, загроза для навколишнього середовища все одно б існувала. Справа в тому, що щорічно на нашій планеті відбувається безліч землетрусів. У тому числі і в регіонах, багатих газом і нафтою. Спочатку 20-го століття були випадки, коли землетрусу в морі викликали розломи в земній корі і викид нафти в морське середовище. Тому видобуток ряду корисних копалин часто запобігає витоку шкідливих для природи речовин. Адже обладнання робиться таким чином, щоб витримати різні навантаження і не допустити витоку.

Часто люди задаються такими питаннями, коли намагаються визначити своє місце в світі. Якщо ви замислюєтеся про питання самопізнання, відвідайте розділ Психологія.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту