Логотип сайту

Як зберігати яблука?

Как хранить яблоки?

Яблука - це не тільки цінний джерело багатьох вітамінів, але і улюблений багатьма інгредієнт для компотів, десертів. Ми розповімо вам, як правильно зберігати плоди в будинку і в квартирі, а також як правильно зберегти яблучну сушку.

Зберігаємо яблука в будинку

На дачній ділянці надаються прекрасні умови для зберігання яблук. Важливо пам'ятати, що зберігання переносять далеко не всі сорти яблук. Кращими в цьому відношенні є Старкрімсон, Уэлси, Голден Делішес, Богатир, Жигулівське, Старкінг, Мелба, Північний синап, Макінтош, Антонівка, Ренет Симиренка, Джонатан.

Зберігати домашні яблука слід акуратно зібраним і ретельно відсортованими. Дуже важливо:

 • Забезпечити яблук вологість у районі 85-90% і температуру від 0 од 3 градусів.
 • Простежити, щоб плоди не були побиті і подряпані.
 • Не класти яблука поряд з часником і цибулею, щоб плоди не увібрали в себе неприємний запах.
 • Відправляти на зберігання разом з плодоніжкою.
 • Не протирати яблука перед зберіганням, так як це зашкодить зовнішній захисний шар і плоди швидше згниють.
 • Зберігати більші плоди - їх легше зберегти, ніж їх менших "братів".
 • Ідеальним місцем для зимівлі яблук буде підвал - там низька середня температура і вологість. Щоб зберегти свіжі яблука:

 • Насипте в дерев'яний ящик сухий чистий пісок, глибиною в 20 див.
 • Акуратно викладіть на пісок перший шар яблук, слідкуючи, щоб плоди не травмували один одного плодоніжками. Деякі садівники радять укладати плодоніжкою вниз, запевняючи, що в такому вигляді яблука зберігаються довше.
 • Зверху насипати шар піску так, щоб він повністю закрив яблука.
 • Викласти зверху другий шар яблук і знову засипати їх піском.
 • Ящики встановлюються один на одного вздовж стін підвалу так, щоб між ними був проміжок в пару сантиметрів.

  Також можна зберігати яблука безпосередньо на дачній ділянці. Для цього попередньо відібрані фрукти помістіть у поліетиленові мішки (1-1,5 кг на мішок буде достатньо). В землі проробіть траншеї глибиною в пару багнетів лопати (до непромерзающего ділянки). Викладіть мішки, залишаючи між ними проміжки в 20-30 см (щоб потім при викопуванні одного мішка ви не пошкоджували інший). Закрийте землею, а зверху накрийте листям для додаткового утеплення. Місцезнаходження кожного пакета позначте паличкою. У такому вигляді плоди зможуть зберегтися аж до весни.

  Зберігаємо яблука в квартирі

  Звичайно, зберігати яблука взимку в умовах квартири не так зручно, як в будинку. Однак нехай і не до самої весни, але все ж на кілька місяців плоди вдасться зберегти. Варіантів зберігання може три:

 • Відберіть найкращі яблука, загорніть кожен плід газету чи папір. Викладіть загорнуті плоди в дерев'яний ящик і поставте в комору, а краще на балкон. Папір буде вбирати зайву вологу і перешкоджати поширенню можливої гнилі від одного плоду по всім іншим яблук.
 • Покладіть яблука в поліетиленовий пакет (приблизно 1-1,5 кг на кульок). Посередині зробіть у пакеті дірку для вентиляції (до 10 см в діаметрі). Покладіть кульок на балкон або в комору.
 • Покладіть яблука в дерев'яні ящики, щедро пересипавши їх деревною стружкою. Зберігайте в такому вигляді аналогічно або на балконі, або в коморі.
 • При цьому, щоб зберегти яблука в домашніх умовах, потрібно буде регулярно їх перебирати, видаляючи зіпсовані плоди.

  Ніколи не зберігайте фрукти в житлових кімнатах, так як підвищена температура в них буде сприяти процесу гниття.

  Як зберігати сушку з яблук

  Щоб всю зиму отримувати цінні вітаміни з яблук, їх можна засушити в духовці, спеціальної електричної сушінні або, наприклад, в аерогрилі.

  Перекладаючи готовий продукт в тару, пам'ятайте, що зберігати сушені яблука слід у виробах з екологічно чистих матеріалів. Ідеально підійдуть тканинні мішки з бавовни або льону, картонні або дерев'яні ящики, плетені кошики. Якщо нічого з перерахованого вище в будинку не знайшлося, то можна пересипати сушку в скляну пляшку, банку. Далі тару можна помістити в комору або на балкон, гараж.

  Зберігати сухофрукти слід далеко від сильно пахучих продуктів, овочів, інакше яблука швидко наберуть сторонні запахи і стануть непридатними для використання.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту