Логотип сайту

Як підключити електродвигун 380?

Как подключить электродвигатель 380?

Дивіться відео

Як підключити електродвигун 380?

Іноді в побуті може знадобитися застосувати трифазний двигун, однак, як правило, трифазна мережа живлення 380 В "під рукою" рідко є. Засмучуватися не варто, адже трифазний двигун можна підключити до однофазної ланцюга живлення 220 В. В даному випадку, звичайно, двигун трохи втратить в потужності, однак при відсутності трифазної мережі живлення вибирати не доводиться. У цій статті розповімо, як підключити електродвигун на 380 В до мережі живлення 220 В.

Схема з робочим конденсатором

Якщо потужність електродвигуна становить менше 1500 Вт, для його включення додатково знадобиться так званий робочий конденсатор. Один контакт конденсатора підключається до нуля, а другий - до третього виходу трикутника (див. малюнок 1).

Перший контакт трикутника необхідно завести на фазу.

Схема з робочим і пусковим конденсатором

Якщо потужність електродвигуна понад 1500 Вт, для його включення знадобиться не тільки робочий, але й пусковий конденсатор. Він включається в паралель з робочим, і два конденсатори поділяються кнопкою (див. малюнок 2).

Важливо! Не підключайте до мережі 220 В двигуни потужністю понад 3 кВт!

Підбір конденсаторів

Формула для розрахунку робочого конденсатора - Cp=4800*I/U, де I - струм, споживаний двигуном, U - напруга мережі. У нашому випадку напруга мережі дорівнює 220 В, а струм, споживаний двигуном, можна уточнити в його паспорті.

Формула для розрахунку пускового конденсатора Сп = 3*Ср.

Важливий момент! При купівлі конденсатора ви повинні повідомити продавцю не тільки необхідну номінальну ємність, отриману в результаті розрахунку, але і напруження, яке має витримати конденсатор, тому що якщо ви візьмете маловольтный конденсатор, він просто вигорить і зіпсує ваш двигун.

Увага! Після вимикання двигуна конденсатори досить тривалий час зберігають заряд, ні в якому разі не торкайтеся їх!

Як бачите, завдання підключення трифазного двигуна до однофазної ланцюга не така вже складна, з нею можна впоратися без професійної допомоги, проте настійно рекомендуємо дотримуватися заходів обережності!

Читайте також статтю Як підключати двигун на 380 з розділу Техніка.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту