Логотип сайту

Чим відрізняються планети?

Чем отличаются планеты?

Дивіться відео

Чим відрізняються планети?

Вчені астрономи ділять планети Сонячної системи на дві основні групи - це планети-гіганти і планети земної групи. Розглянемо, чим відрізняються ці планети один від одного.

Планети-гіганти

Планети-гіганти в своєму складі в основному мають водень і гелій, тобто здебільшого складаються з газів. До цих планет відносять Уран, Нептун, Сатурн і Юпітер. Відмінною рисою планет-гігантів є, безумовно, їх розмір. Саме завдяки розмірам вони здатні створювати навколо себе сильну гравітацію, яка може утримувати такі гази, як водень, який, до речі, є самим легким газом у всесвіті.

Планети земної групи

Планети земної групи теж колись представляли собою газоподібні згустки, яскравим тому прикладом є Венера. На цій планеті частка різноманітних газів значно перевищує ту, яка є в складі якої-небудь іншої планети земної групи. Проте в якийсь момент формування нашої Сонячної системи ці планети вийшли з газової фази і сформувалися із силікатів, металів і інших тугоплавких речовин.

Докладніше про те, як виникли планети Сонячної системи, ви можете дізнатися в статті Як з'явилися планети.

Відмінності планет

Відмінною особливістю поведінки атмосфери газових планет є той факт, що на них нерідко відбуваються дуже сильні урагани. Часто швидкість вітру таких ураганів перевищує швидкість звуку. Причому деякі з ураганів тривають століттями, прикладом тому є велика червона пляма на Юпітері.

На таких газових гігантів, як Уран і Нептун, температура повітря є настільки низькою, що рухи багатьох молекул просто уповільнені, а тому будь-які хімічні реакції і процеси часто не спостерігаються.

Також парадоксальною особливістю планет-гігантів є відносно висока швидкість обертання навколо своєї осі. При порівняно величезних розмірах планета-гігант здатна обертатися за 9-20 годин навколо своєї осі повністю, притому, що та ж Земля здійснює повний оберт навколо своєї осі за 24 години.

Нарешті, характерною рисою газових гігантів є підвищений атмосферний тиск, приблизно 24 земних атмосфер.

Чому Плутон-не планета

Раніше Плутон був планетою, проте із-за того, що цей космічний об'єкт являв собою небесної тіло, розміри якого були на порядок менше інших Плутонпланет Сонячної системи, то перед ученими постало питання, записати до лав планет такі об'єкти, як Цереру (найбільший супутник), Еріду (найбільш віддалене велике небесне тіло в системі), а також деякі об'єкти пояса Койпера. Це породило б масу суперечок в науковому світі, а тому було вирішено піти по меншому шляху опору і викреслити Плутон зі списку планет.

Зараз багато плутаються, скільки налічується планет в нашій Сонячній системі, тому ми рекомендуємо ознайомитися зі статтею Скільки всього планет.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту