Логотип сайту

Як садити цибулю?

Как сажать лук?

Хороший урожай цибулі у себе на дачній ділянці можна отримати в тому випадку, якщо для нього буде підготовлена родючий грунт, а при його посадці буде дотримуватися технологія та основні правила. Розглянемо цей процес детальніше.

Вибір сорти цибулі

В першу чергу необхідно вибрати відповідний сорт цибулі. Найбільш часто городники використовують наступні:

 • Шніт;
 • Батун;
 • Слизун;
 • Шалот.
 • Самими невибагливими сортами є шніт і слизун. Такий лук відмінно переносить морози і забезпечує високу врожайність. Сорти шалот і батун більш вимогливі до температурних режимів, їх рекомендується висаджувати в південних регіонах.

  Що стосується того, що використовувати у якості посадкового матеріалу: сівок або насіння, то краще вибирати перше, так як цибулини з кореневищами дають більш високий врожай. Насіння сходять лише частково, крім того, вони проростають повільно і можуть зіпсуватися за заморозків. Але перед тим як почати садити цибулю восени або навесні, потрібно обов'язково підготувати севок. Спочатку його перебирають (викидають м'які і гнилі цибулини), а потім добре просушують (3-4 тижні).

  Вибір місця для посадки

  Цибуля любить сонячні місця, тому не варто її садити в низинах або затіненні. Найкраще він росте на повітропроникних, некислих, помірно зволожених і родючих суглинках. Висаджувати сіянку рекомендується в тих місцях, де раніше росли томати, огірки, капуста або картоплю. Поруч з ним бажано засіяти морква, так як вона після сходу буде оберігати цибуля від шкідників.

  Підготовка грунту

  Садити цибулю необхідно тільки в підготовлений грунт. Не можна робити грядки для нього там, де раніше вносився неперепрілий гній. Грунт перекопують на глибину лопати, з неї видаляють бур'яни. Потім її розпушують і правильно удобрюють. В грунт для цибулі необхідно внести 5 кг компосту і 1 кг золи з розрахунку на 1 кв. м. Також можна використовувати комплексне добриво: на 1 кв. м. буде достатньо всього 100 грам. Але важливо не закладати мінеральні добрива глибоко в грунт, щоб не обпалити коріння сіянки.

  Вибір часу для посадки

  Садити цибулю можна під зиму і навесні. Якого саме часу віддати перевагу, кожен вирішує для себе сам; все вже залежить від наявності вільного часу і бажання. Але можна скористатися і відразу двома варіантами, тоді шанси на хороший урожай збільшаться в кілька разів.

  Весняна посадка цибулі

  Садити цибулю навесні краще за все на початку травня. Необхідно, щоб верхній шар грунту вже встиг прогрітися. На її поверхні роблять борозенки глибиною 5-6 см і на відстані 15-20 см один від одного. Спочатку висаджують цибулини невеликих розмірів, які не дають стрілок. Через 1-2 тижні починається посадка сіянки, діаметр якого становить 1-2 см, а через 10 днів садять залишилися великі цибулини. Посаджений цибулю обов'язково присипають грунтом, а потім трохи зволожують її.

  Осіння посадка цибулі

  Садити цибулю на зиму слід до замерзання грунту, тобто до початку стійких заморозків. Багато городники починають це робити в жовтні, коли температура ще тримається на позначці 5°C. Висаджувати в цей період необхідно цибулю севок, який має діаметр до 1 див. Його садять на глибину 2-3 див. Проміжок між цибулинами повинен становити 8-10 см, а між рядами - 20-30 см. Після такої посадки севок зможе добре зберегтися в землі і не вимерзне, а оскільки буде передбачений великий вегетаційний період, то він не стане в подальшому можуть стрілкуватись, що забезпечить високий урожай.

  Вирощування цибулі

  Для того щоб цибуля добре ріс, його обов'язково потрібно удобрювати. Так, першу подкорму потрібно робити в середині весни. Потрібно внести розведений курячий послід в грунт. Друга підгодівля проводиться, коли у цибулі з'являться листя. Під час неї потрібно використовувати спеціальні засоби, які виступають в якості імуномодуляторів та стимуляторів росту (наприклад, "Плантафол"). А щоб цибульні мухи не зіпсували врожай, посипте між рядами тютюнову пил, змішану з вапном.

  Також вам може бути корисна стаття Коли садити цибулю.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту