Логотип сайту

Як впоратися з депресією?

Как справиться с депрессией?

Дивіться відео

Як справитися з депресією?

Депресія - це психічний розлад, що характеризується визначеними змінами в емоційному стані людини. У першу чергу до них відносяться:

 • туга і пригніченість настрою,
 • безпричинне відчуття страху,
 • підвищена дратівливість,
 • плаксивість,
 • схильність до самобичування.
 • Від протікає в тій чи іншій формі депресії страждають мільйони людей по всьому світу, незалежно від їх статі, віку та соціального становища. Поговоримо про те, як вилікуватися від неї.

  Для того щоб дієво боротися з будь-якою хворобою, необхідно спочатку встановити причини її виникнення.

  Причини виникнення депресії

  Причини виникнення депресії мають біологічне, психологічне чи соціальне походження.

  Біологічні причини

 • Спадкові або викликані зовнішніми чинниками порушення нейрохімічних процесів в організмі, зокрема, зменшення вироблення серотоніну.
 • Прийом деяких медичних препаратів, здатних спровокувати напад депресії.
 • Важкі невиліковні або хронічні захворювання, іноді супроводжуються сильними болями.
 • Психологічні причини

 • Особливі властивості характеру
 • Серйозні життєві проблеми
 • Смерть або втрата близької людини
 • Хронічний стрес із-за постійних негараздів в побуті і на роботі
 • Соціальні причини

 • Криза середнього віку
 • Самотність і відсутність друзів
 • Відчуття життєвої невлаштованості
 • У тому випадку, якщо депресія протікає в легкій формі, не перейшла в хронічну стадію і не викликана якимись фізичними захворюваннями, з нею можна впоратися самостійно.

  Як справитися з депресією: поради

  Намагайтеся не думати про погане

  Якщо замучили життєві неприємності, справи на роботі йдуть не так, все буквально валиться з рук і проблеми наростають, як снігова куля, ні в якому разі не можна сидіти на самоті вдома, тупо дивитися в одну точку і нескінченно прокручувати в голові весь цей негатив, бо це і є прямий шлях до депресії. Для того щоб позбутися від подібних нав'язливих думок, перестаньте займатися безцільним самокопанням, перестаньте себе жаліти. Підніміться, зрештою, з дивана і займіться якою-небудь корисною справою. Про те, що ще можна зробити в цій ситуації, ви дізнаєтеся з нашої статті Як позбавитися від поганих думок.

  Не збираєте в собі негативні емоції

  Не можна постійно переживати всі неприємності в глибині душі. Для того щоб не впасти в глибоку депресію, буває корисно хоча б іноді перестати стримувати свої емоції і, що називається, випустити пар. Самий простий і нешкідливий для навколишніх спосіб отримати таку розрядку - досхочу, ридма поплакати, якщо стало вже зовсім нестерпно сумно і самотньо, адже сльози, як відомо, - один з найбільш потужних антидепресантів, вони очищають і заспокоюють душу.

  Ведіть активний спосіб життя

  Зайве говорити про те, що заняття спортом, прогулянки на природі, полювання, риболовля, їзда на велосипеді, танці, фітнес, йога або аеробіка (список можете продовжити самі) підвищують життєвий тонус і покращують настрій. Крім того, банальна фізична втома, яка є закономірним результатом таких занять, позбавляє від тяжких думок перед засипанням і гарантує міцний здоровий нічний сон без поганих сновидінь.

  Заведіть друзів

  Самостійно вийти з депресії деколи буває вкрай важко. В такому випадку врятувати вас може стати спілкування з людьми. Запишіться в спортивну секцію, гурток хорового співу або бальних танців, пошукайте друзів в соціальних мережах, станьте волонтером благодійної організації, тобто постарайтеся максимально розширити своє коло спілкування. Якщо ж ви в принципі не любите сторонніх людей і спілкування з ними для вас обтяжливо, заведіть собі мовчазної чотириногого друга.

  Про те якими ще способами можна самому боротися з депресією, читайте в наших статтях Як боротися з депресією і Що робити коли все погано.

  Медицина в боротьбі з депресією

  Якщо депресія носить затяжний характер, протікає у важкій формі або викликана біологічними причинами, виконання всіх цих рекомендацій може бути недостатньо для позбавлення від неї. В такому випадку потрібно вже повноцінна медична допомога, яка включає в себе психотерапію і медикаментозне лікування.

  Психотерапія полягати в курсі індивідуальних бесід, які проводить з пацієнтом лікар-психотерапевт, а також у відвідуванні хворим депресією групових лікувальних сеансів.

  Медикаментозне лікування ґрунтується на застосуванні ліків з групи антидепресантів. Такі ліки в обов'язковому порядку призначаються лікарем. Тільки лікар може правильно підібрати необхідний конкретному хворому препарат і визначити його дозу. Тут потрібно сказати, що деякі пацієнти побоюються приймати антидепресанти з-за побутує серед людей думки про те, що подібні таблетки викликають лікарську залежність (простіше кажучи: будеш їх пити - станеш наркоманом). Однак подібного роду побоювання абсолютно безпідставні, так як сучасні антидепресанти, на відміну від раніше широко використовуваних транквілізаторів, таких як «Реланіум» або «Тазепам», зовсім нешкідливі. Вони ефективно позбавляють від симптомів депресії і при цьому не викликають звикання - потрібно лише проводити терапію під контролем лікаря і приймати їх строго за рецептом.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту