Логотип сайту

Як грати акорди?

Как играть на аккордах?

За свою зручність у переміщенні, габарити, практичність і відносну простоту гітару можна сміливо називати одним з найбільш популярних інструментів. Розрізняють гру на гітарі, коли з інструменту витягується мелодія, акомпанемент. В останньому випадку грають з допомогою акордів. Сам по собі акомпанемент тільки відтіняє інший інструмент або голос, не утворюючи мелодію.

Акордами називають затиснуті в певній послідовності струни, утворюють дво-, три - або четырехзвучие. Їх позначають латинськими буквами, що вказують на тональність. Додаткову інформацію читайте в статті Що таке акорд.

Види акордів

Якщо ви хочете вивчити акорди, вам доведеться навчитися читати їх графічні записи - аплікатури. На аппликатуре схематично зображуються смужками шість струн (саме стільки їх у класичної гітари), які поділені лініями на лади. Всі лади нумеруються з боку 6-й (верхній) струни. Хрестиками або крапками на смужках-струнах позначається, на якому ладу і яку струну треба затискати.

У більшості випадків біля цих значків стоїть цифра. Це номер пальця, яким необхідно затискати струну. Традиційно пальці нумеруються так: вказівний - 1, середній - 2, безіменний - 3, мізинець - 4.

У аппликатурах більш складних акордів вам може зустрітися жирна суцільна лінія. Так позначають барі - прийом гри, при якому затискається вказівним пальцем відразу кілька струн.

Вчимося грати по акордах

Тепер можна починати вчити акорди. Зазвичай навчання починають з Am Dm E, пізніше підключають C, G. Першим з акордів з барі вчать F. На цих 6-ти акордах можна зіграти більшість пісень в тональності ля-мінор і до мажор. Техніка вивчення всіх акордів однакова:

 • За аппликатуре виставляєте пальці на грифі, щільно притискаючи їх до нього, і починаєте грати перебір, домагаючись чистого звучання.
 • Якщо струна деренчить, значить, треба притиснути палець щільніше. Поступово у вас почне виходити. Тоді приступайте до вивчення ще одного акорду. Як тільки він буде розучений, починайте пробувати змінювати акорди.
 • Почніть з повільної зміни пальців, поступово збільшуючи темп перестановки. Вивченою вважається акорд, при взятті якого пальці одночасно і практично миттєво займають свої місця і при цьому створюють чисте звучання струн.
 • Якщо в ході навчання у вас виникли труднощі, прочитайте статтю Як затискати акорд.

  У разі, якщо ви хочете навчитися грати на гітарі не тільки на акордах, ознайомтеся з інформацією в статті Як грати на гітарі.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту