Логотип сайту

Що таке ЕКО?

Что такое ЭКО?

На жаль, у наш час багато сімейних пар, які не можуть з тих чи інших причин зачати дитину. Існує кілька способів вирішити цю проблему, докладніше про них можна дізнатися зі статей розділу Труднощі зачаття.

Одним з найбільш ефективних і відомих способів на сьогоднішній день вважається екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ).

Що являє собою ЕКО?

Робити екстракорпоральне запліднення почали багато років тому. Перша вдала спроба проведення такої процедури відбулася у Великобританії в 1978 році. Зараз цей метод використовують у багатьох клініках по всьому світу. ЕКО - це процедура запліднення яйцеклітини до спеціальної медичної посуді (пробірці). Потім протягом декількох діб ембріон вирощують в особливій живильному середовищі, а після цього переносять в матку жінки, де і починає розвиватися вагітність.

Процедуру ЕКЗ можна проводити навіть жінкам, у яких відсутні маткові труби або спостерігаються проблеми з їх функціонуванням. Звичайно, не варто думати, що дана процедура є панацеєю. Вона лише допомагає пройти кілька етапів зародження ембріона всередині жінки.

Як проводиться ЕКО?

Екстракорпоральне запліднення проводиться в кілька етапів. Кожен з них є дуже важливим і передбачає проведення ряду процедур.

Підготовка і запліднення яйцеклітин

На першому етапі відбувається підготовка яйцеклітин. В більшості випадків беруть у майбутньої матері. Але оскільки за цикл у жінки дозріває, як правило, тільки одна яйцеклітина, то пацієнтці перед проведенням такої процедури призначають прийом гормональних препаратів за особливою схемою протягом декількох тижнів.

Весь процес обов'язково контролюється за допомогою УЗД. У жінки в період овуляції витягують яйцеклітини за допомогою пункції: в яєчник вводиться тонка порожниста голка через шийку матки, відбувається відсмоктування дозрілих фолікулів. Проводиться ця процедура завжди під загальним наркозом.

Для екстракорпорального запліднення також потрібно насіннєва рідина партнера жінки. Її отримують або за допомогою мастурбації або за допомогою пункції. У разі якщо у жінки немає чоловіка, застосовується заморожена донорська сперма.

Потім починається підготовка генетичного матеріалу. В першу чергу відбувається промивання яйцеклітин, так як важливо відокремити їх від фолікулярної рідини. Потім в іншу пробірку наливають сім'яну рідину, яку досліджують на кількість сперматозоїдів. Дуже важливо, щоб їх кількість була не менше 100 000 на 1 яйцеклітину, потім до неї переливають сім'яну рідину і залишають на кілька годин для запліднення. Сформовані ембріони переносять на спеціальний планшет з особливим розчином, який поміщають в камеру, де і відбувається процес їх розвитку.

Перенос ембріонів у матку

Через 2-5 днів починається наступний етап - перенесення ембріонів в матку жінки. Ця процедура проста і безболісна, вона проходить на гінекологічному кріслі. Наркоз під час такої процедури не використовується. Щоб перенести ембріони (не більше 3-х штук) у порожнину матки, лікар застосовує тонку пластикову трубку.

Після такої процедури жінці потрібно кожні три дні приходити на здачу крові, щоб контролювати рівень гормонів. Тільки через 2 тижні можна проводити тест на ХЧГ, щоб підтвердити вагітність. Якщо вона виявиться, то проводиться УЗД, яке дозволяє зрозуміти, де прикріпилися яйцеклітини і яка кількість вижило. При необхідності проводять редукцію - зменшують кількість ембріонів. Після цього вагітність у жінки протікає в звичайному режимі.

Ще деяку інформацію про проведення такої процедури ви можете дізнатися зі статті Як роблять ЕКО.

Переваги і недоліки ЕКО

Серед переваг процедури ЕКО виділимо наступні:

 • можна завагітніти, навіть якщо репродуктивні органи мають патології;
 • можливо зачати дитину, навіть якщо у чоловіків низька якість сперми;
 • рідко виникають проблеми з виношуванням дитини після приживання ембріона;
 • можна провести предимплантационную діагностику, яка дозволить виключити виникнення патологій у дитини або серйозних захворювань, що передаються по спадку.
 • ЕКО також має недоліки:

 • тільки 35-50% екстракорпорального запліднення закінчуються успіхом після першої спроби, тому потрібно робити таку процедуру кілька разів;
 • висока вартість, так як до проведення ЕКО залучаються тільки висококласні фахівці і використовується дороге устаткування;
 • важко знайти клініку для даної процедури в невеликих містах.
 • Незважаючи на недоліки екстракорпорального запліднення, воно все ж є чудовою можливістю обзавестися довгоочікуваною дитиною. Тому до неї варто вдатися, якщо зачати малюка природним чином не виходить протягом тривалого часу.

  Також можна задуматися про сурогатне материнство або усиновлення. Докладніше про це ви можете дізнатися зі статті - Як бути, якщо немає дітей.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту