Логотип сайту

Як проявляється шизофренія?

Как проявляется шизофрения?

Шизофренія - важке захворювання, яке супроводжується психічним розладом, яким страждають як чоловіки, так і жінки. Виявити у хворого можна по ряду основних симптомів.

Симптоми шизофренії

Симптоматика даного захворювання однакова для жінок і чоловіків. Шизофренія можна діагностувати за такими ознаками:

 • Порушене сприйняття навколишнього світу і дійсності. У хворих на шизофренію досить часто спостерігаються неадекватні реакції на слова близьких людей, які бажають їм допомогти.
 • Зміна поведінки. У хворих на шизофренію реакція завжди йде приторможенная, їм потрібно дуже багато часу, щоб відповісти на прості питання і прийняти нескладні рішення. Крім того, у таких людей може спостерігатися ритуальне поведінку. Наприклад, вони можуть почати хитатися з боку в бік і так робити протягом однієї години або ходити по колу і так далі.
 • Стирання звичайних емоцій. У хворих на шизофренію може геть відсутня адекватна реакція на звичайні речі. Вони можуть сміятися над сумними ситуаціями чи плакати при радісних подіях. Проте згодом такі емоції можуть зовсім зникнути і на їх місце прийде байдужість до всього що відбувається.
 • Поява галюцинацій. Досить часто хворі шизофренією починають бачити неіснуючі особи і сутності, при цьому їм вони здаються цілком реальними.
 • Байдужість до роботи та зовнішнім виглядом. При шизофренії у людини втрачається інтерес до соціальної значущості. Він не бачить причин в тому, щоб займатися якоюсь справою або стежити за своїм зовнішнім виглядом. Тому хворі зазвичай виглядають неохайним і не виявляють зацікавленості до особистого та кар'єрного розвитку.
 • Якщо ви помітили, що у вашого близького чи знайомого людини проявляється шизофренія, то необхідно якомога швидше відвідати з ним психотерапевта. Адже точно діагностувати таке захворювання може тільки досвідчений фахівець. І навіть якщо хворий наполягає на тому, що він в порядку, не можна виявляти в такій ситуації бездіяльність, так як впоратися з таким серйозним захворюванням можна лише за допомогою комплексного лікування.

  Також вам може бути цікава стаття Що таке шизофренія.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту