Логотип сайту

Як визначити азимут?

Как определить азимут?

Дивіться відео

Як визначити азимут?

Азимут - це показник, який використовують в географії, геодезії, картографії та інших науках. Вказує він на кут в певній точці на місцевості між напрямком на північ і будь-яким предметом (або об'єктом на карті). Ще більше інформації про цей показник ви зможете знайти в нашій статті - Що таке азимут.

Як визначити азимут: способи

Можна визначити азимут як за компасом (якщо немає карти місцевості), так і за допомогою звичайного транспортира (якщо кут вимірюється для об'єкту на карті). Кут азимута може бути від 0 до 360 градусів. Відлік проводиться за напрямом ходу годинникової стрілки, причому точкою відліку (0°) вважається найпівнічніша точка на карті (місцевості).

При цьому найпростіше визначити азимут як північних, так і південних, східних і західних об'єктів: він завжди відповідно 0°, 180°, 90° і 270°. Необхідно зауважити, що азимуту 360° не існує, так як його значення збігається з азимутом 0°, тому прийнято вважати напрям на північ кут зі значенням 0°. Докладніше про визначення сторін світу можна прочитати в нашій статті - Як визначити сторони світу.

Визначення азимута за допомогою транспортира

Крім самого транспортира для цього знадобляться також лінійка, олівець і карта. Для вимірювання кута потрібно покласти лінійку так, щоб точка (об'єкт, предмет), азимут якої визначається, перетиналася з найближчим меридіаном. Можна накреслити легку лінію олівцем. Кут, виміряний між цією лінією і меридіаном (напрямком на північ), і буде шуканим азимутом.

Визначити азимут за допомогою компаса

Як визначити за компасом азимут, якщо карти під рукою немає або немає транспортира, на якому нанесена градуйована шкала, що позначає градуси? Таким способом зазвичай вимірюється істинний азимут, який може і відрізнятися від магнітного. Наприклад, якщо визначено азимут об'єкта 40 градусів, то рухатися з урахуванням цієї зміни може бути і не варто.

Тут знадобиться карта: на ній необхідно знайти найближчу до шуканого об'єкту магнітну поправку. Вона може бути різного значення (наприклад, « 2» або «-3»). При визначенні азимута 40 градусів, магнітну поправку потрібно врахувати і рухатися вже за напрямом з врахованим значенням даної поправки.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту