Логотип сайту

Що таке рот?

Что такое рот?

Дивіться відео

Що таке рот?

Складно уявити собі людину без рота. Часто гарні уста є прикрасою особи. Що таке рот? Рот - це природний отвір у тілі людини й інших ссавців, за допомогою якого відбувається процес харчування (туди надходить їжа). Також рот бере участь у процесі дихання, утворення звуків голосу. У людини він обрамлений губами, колір яких залежить від кількості пігменту, що знаходиться в епітеліальних клітинах.

Що таке порожнину рота? Ротову порожнину ділять на переддень рота і власне ротову порожнину. У плода формування порожнини рота відбувається до кінця 2-го місяця знаходження в утробі матері.

Переддень рота

Це порожнина, обмежена з одного боку губами, а з іншого - щоками, зубами і яснами. Це, по суті, нічим не заповнений простір. Його поверхня вистелена слизовою оболонкою, в яку відкриваються протоки дрібних слинних залоз.Рот

Власне ротова порожнина

Ротова порожнина починається за зубами і яснами і обмежується піднебінною занавіскою і твердим небом. Це простір при закритому рте заповнено мовою, який практично торкається твердого піднебіння. Тверде і м'яке небо покриті слизовою оболонкою.

У ротовій порожнині знаходяться також зуби, які розташовуються в кісткових альвеолах нижньої і верхньої щелеп. Верхня і нижня щелепи вкриті яснами (особливим підтипом слизової оболонки).

Під мовою розташовуються виходи проток піднижньощелепних і під'язикових слинних залоз. Рухи рота здійснюються з допомогою м'язів, розташованих під шкірою (круговий м'яз рота, жувальні м'язи та інші).

Ротова порожнина переходить в ротоглотку.

Додати коментар
Ім'я:*
Пошук по сайту