Логотип сайту

Як ловити восени?

Как ловить осенью?

Осіння риболовля - складне заняття, тому що, в цей період більшість риб збираються у великі зграї і йдуть далеко від узбережжя. Коли риба опускається на глибину десять метрів, її дуже важко зловити. Поговоримо докладніше про те, яку рибу і як ловити восени.

Яку рибу ловити восени

Восени ночі стають довшими, повітря холодним, а температура води знижується. Все це, природно, може вплинути на клювання риби в цей час. Так, наприклад, восени погано клює сом. Якщо вода дуже холодна, то цю рибу навряд чи можна побачити.

Краснопірка, яка в спекотні дні плаває біля самої поверхні, в цей період часу тримається на глибині, і тільки коли настає тепло, вона спливає нагору.

Карась, також як і інші риби, опускається глибоко на дно. Так що біля берега на хороший поклев розраховувати не потрібно. А от після обіду, коли вода трохи прогріється, можна сподіватися на гарний улов.

Знижується енергійність і ляща в цей час. Але все ж поклев його залишається досить частим і систематичним. Іноді зустрічаються дуже великі екземпляри з великою вагою та розміром. Втім, активність цієї риби багато в чому залежить від температурного режиму. Чим холодніше, тим рідше буде клювати.

Ловля судака

Така хижа риба, як судак, яка тривалий час просиділа у місцях річного корми, восени покидає своє місце і рухається на глибину за здобиччю. Судак ловить свою здобич в тихому місці де немає великого течії. Дуже часто він може підходити близько до узбережжя. Це дозволить зловити його як на поплавкову вудку, так і на блешню. В якості наживки можна використовувати маленьку живу рибу (живець). А якщо судак дуже великий, то використовують дощових черв'яків. Саме восени цю рибу ловлять на різні снасті.

Ловля окуня

З настанням осені не припиняється ловля окуня. Щоб його зловити, рекомендують використовувати наступні рибальські снасті:

 • поплавкову вудку;
 • донку;
 • спінінг;
 • риболовну гумку.
 • У більшості випадків наживку застосовують такого ж типу, як і для лову судака. Відмінність тільки в блеснах. Вони повинні бути трохи меншого розміру.

  Які використовувати приманки

  Таким чином, осіння пора - це найкращий час року для лову таких риб, як:

 • харіус;
 • форель;
 • головня;
 • язь;
 • минь;
 • сазан.
 • Для улову даних риб краще всього використовувати наживки тваринного походження. Це може бути, наприклад, м'ясо риби, тварин, птахів, свиняче сало, сира яловича печінка. Такі приманки підходять не тільки для хижих риб. Інші риби, щоб накопичити собі запас жиру напередодні холодів, також охоче будуть брати ці приманки.

  Детальніше про лову миня і сазана ви можете дізнатися у наших статтях - Як ловити миня восени і На що ловити сазана восени.

  З приходом осені збільшується жор щуки. Риб'ячий жор - це період посиленого годування риби. В якості приманки для щуки рекомендують використовувати неживу рибу. Дізнатися детальніше про те, як ловити щуку восени, ви можете в нашій статті Як зловити щуку.

  Особливості осінньої рибалки

  Розглянемо особливості осінньої рибалки по місяцях.

  Вересень

  У цьому місяці починається масовий голод в багатьох риб, особливо у щуки і судака. Найбільш вдалою буде ловля на поплавкову вудку, жерлицы і гуртки. В якості приманки можна використовувати живця, черв'яків, а також неживу рибку.

  У цей період підвищується активність йоржа. Адже в цей час він особливо ненажерливий. Зустрічаються і більші екземпляри.

  Добре клює у вересні плотва. Ця риба збирається у великі зграї і годується у водних заростях. Для її принади рекомендують використовувати перловку, опаришів або земляних черв'яків.

  Не варто забувати, що з пониженням температури повітря риба швидко опускається на глибину. А коли потеплішає, підпливає до берегів. Виробляючи тактику осінньої рибалки, потрібно враховувати і ці фактори.

  Жовтень

  У жовтні важко зловити ляща, адже він залягає на дно ями і проводить так зиму. Спіймати його можна, звичайно, якщо потрапити на те місце, де він влаштувався.

  У цьому місяці спостерігається невисока активність клювання судака. Зустрічається він випадково, і на глибині.

  Добре продовжують клювати щука і окунь. Але вони трапляються лише на глибині. Тому оптимальна снасть для цього - це донна вудка.

  Листопад

  У листопаді добре ловиться окунь. Але для цього треба скористатися блешнею. Мормишка - це рибальська снасть, невеликий гачок, упаяний в свинцеву дробинку. При лові на мормишку в якості наживки можна використовувати опаришів або мотиля.

  Таким чином, осіння риболовля - це окремий етап в житті кожного рибалки, якому притаманні свої тонкощі і особливості.

  Якщо ви захоплюєтеся риболовлею, але не знаєте всіх тонкощів, ознайомтеся з нашим розділом Ловля риби.

  Додати коментар
  Ім'я:*
  Пошук по сайту